Süzme sayaçtan fatura hesaplama

dankek

Üye
İyi günler sitenizi yeni gördüm ve hemen üye oldum dairemde süzme sayaç var ve normal elektriği 3 daire kullanıyoruz aşırı fatura gelmeye başladı daha önce süzme sayaçtan hesaplamadan faturayı üçe bölüp ödüyorduk bu ay gelen fatura çileden çıkarttı.. Süzme sayacı nasıl kullana bilirim nasıl hesaplama yaparım tablo yada kabaca hesaplama türü varmı yardımcı olursanız sevinirim lütfen..:(

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ana sayacdan okunan faturayı , kwh degeri, kdv, kacak elektrık, tüketım fonu vs toplamı.. En altdakı tl tutarına bölün. BU cıkan kwh bedelini, süzme sayacdan okunan kwh saat ıle carpın.

Bu yetmez, her ay TEDAŞ sayacınız okunduğunda siz üç abone de kendi sayaçlarınızı okumalısınız. Bu şekilde her ayki farkı herkes net olarak görmeli ve ona göre bölüşmelisiniz ki kimse itiraz etmesin.

saygılar

Bu yetmez, her ay TEDAŞ sayacınız okunduğunda siz üç abone de kendi sayaçlarınızı okumalısınız. Bu şekilde her ayki farkı herkes net olarak görmeli ve ona göre bölüşmelisiniz ki kimse itiraz etmesin.

kaç kiowat harcaysan kilowatı kaç paraysa çarp herkez ne yaktıysa ödesin

kanunen süzme saat kullanmak yasaktır bunu bilmelisiniz usulsüz kullanıma girer ve ceza ödersiniz dikkat edin..

sorunuza gelince : gelen faturayı kullanılan kwh e bölün. böylece 1 kwh a düşen tutarı bulursunuz..sonrada ayrı ayrı süzme saatlerde o ay kaç kwh kullandıysanız onunla çarpın.

Merhaba Arkadaşlar çok güzel bir forum sitesi emeğinize sağlık benim de buna benzer sorum var işin içinden çıkamadım hesaplarsanız çok sevinirim bana gelen fatura toplam : ----89.50 TL

Ana fatura Değerleri yazıyorum : son endeks 11631.000 ilk endeks 11403.899 tüketim 227.101 yazyıor aktif yazan kısımda bir alt gündüz ve gece de tüketim sırayla 108.458 ve 58.469 ve arada puant yazıyor 60.174 bunlar 227.101 'in birleşmesi mi ayrı mı anlamadım

Süzme saat bütün rakamları yazıyorum : ilk okuma 024160 son okuma 024405

Buna göre ne kadar ödemesi gerek süzme saatin ??? teşekkürler şimdiden

Üç tarifeli sistemi kullanıyorsanız süzme sayaçta da üç tarife endekslerini aynı anda almalısınız. Ana sayaç 227 harcadığında süzme sayaçta 245 harcama oluyorsa ya okuma hatası ya da okuma tarihi hatası vardır. Süzme sayaç mekanik ise ki tek tarife ve virgülden sonrasını yazmadığınızdan öyle olduğu anlaşılıyor sayacınızı değiştirin veya test edin. Netleşince ona göre bilgiler gelir.

kanunen süzme saat kullanmak yasaktır bunu bilmelisiniz usulsüz kullanıma girer ve ceza ödersiniz dikkat edin..

sorunuza gelince : gelen faturayı kullanılan kwh e bölün. böylece 1 kwh a düşen tutarı bulursunuz..sonrada ayrı ayrı süzme saatlerde o ay kaç kwh kullandıysanız onunla çarpın.

Süzme sayacın yasal olmadığının yanlış bir bilgi olduğunu düşünüyorum. Varolan, Tedaş'ın okuma yaptığı sayaç yerine kullanımı elbet olmaz. İki farklı dükkan ya da konuyu açan arkadaşta olduğu gibi birden fazla daire beslenme durumunda, AYRI abonelikler ister Tedaş. O zamanda süzme sayaca ihtiyaç olmaz herkesin sayacı ayrı olur zaten. Fakat bir işyeriniz var birden fazla bölümden oluşan, bunların ayrı ayrı tüketimlerinin hesapları için süzme sayaç kullanımında bir sıkıntı yoktur diye biliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri