Evden elektrik proje çizimi

taner90

Üye
Arkadaşlar 2 yıldır elektrik proje üzerine çalışıyorum.büyük projelerde çalıştım..genel olarak hastahaneler üzerine çalıştım ve bunun yanında askeri üs adalet sarayı fuar alanı gibi projelerdede çalıştım.Bir proje ofisinde çalışıyorum ve akşamlarıda çalışabiliceğim işler alabilirim....Aydınlatma, Priz-Ups, Zayıf Akım 1, Zayıf akım 2, Temel Topraklama, Paratoner projelerinizi çizebilirim.İlgilenenlere mail adresimi verebilirim...
Revizyon işleri almıyorum.sadece kendim çiziceğim projeler alabilirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba bende 2 yıllık elektrik bölümü bitirdim ve proje cizmek istiyorum gerci bizde bellı güce kadar kısıtlama var ama nasıl başlayabılırım nerelere kayıt yaptırmam gerekıyor teşekkürler...

merhaba bende 2 yıllık elektrik bölümü bitirdim ve proje cizmek istiyorum gerci bizde bellı güce kadar kısıtlama var ama nasıl başlayabılırım nerelere kayıt yaptırmam gerekıyor teşekkürler...

Çizimde sınır yok kardeşim. Onaylarken belli bir güce kadar onaylama iznin var. (MYO Mezunu; 35 kW'a kadar yanılmıyorsam.) Zaten sen değil, çalıştığın iş yeri sahibi ilgilenir onay konuları ile. İleride kendi işimi kuracağım dersen DGS'den mühendislik kazan oku.

Yaşadığın şehri bilmiyorum ama İstanbul'da isen daha rahat iş bulabilirsin. Belli bir süre (1 yıl falan) maddiyata takılma, bir proje ofisine gir çalış öğrenirsin.

Autocad bilgin yoksa hemen bir yerlerden edin, kur bilgisayarına. Youtube'da falan nasıl kullanıldığını anlatan bir çok video bulursun. İş görüşmesine giderken en azından Autocad'i başlangıç seviyesinde bilerek git.

İkinci tavsiyem; Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğini aç oku baştan sona. Biraz da teknik bilgi edinmiş olursun.

EMO - ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ

CEVAP İÇİN COOOK TEŞEKKÜRLER
Ben elektrik tesisatıyla ugrasıyorum yaptıgım işin çizimini de ben yapmak istiyorum. Autocad serdifikamda var. okulda yeni bittigi için bazı teknik bilgilerde var.

S.alykm benm mezun oldugum 1.5 sene oldu elektirk teknikerim 5 aydır teknik ressamlık yapıyorum konut projeleri çiziyorum sürekli tabi ne kadar geliştirirsem kendimi o kadar iyi autocadı daha hızlı kullanmak ıcın ne yapmam gerekiyor nerden başlamam gerekiyor. calıstım şirkette patron 200+sigorta veriyor diyorki cok yavaş çiziyorsun işi ögrenmek için girdim işe katlanıyorum diycek bi sözüm yok ama daha hızlı çizebilmem için neler yapmam gerekiyor

S.alykm benm mezun oldugum 1.5 sene oldu elektirk teknikerim 5 aydır teknik ressamlık yapıyorum konut projeleri çiziyorum sürekli tabi ne kadar geliştirirsem kendimi o kadar iyi autocadı daha hızlı kullanmak ıcın ne yapmam gerekiyor nerden başlamam gerekiyor. calıstım şirkette patron 200+sigorta veriyor diyorki cok yavaş çiziyorsun işi ögrenmek için girdim işe katlanıyorum diycek bi sözüm yok ama daha hızlı çizebilmem için neler yapmam gerekiyor

Kardeşim sen şimdi 200 TL aylık mı alıyorsun? Hangi şehirde çalışıyorsun?

Artık çalışmıyorum Artvin Arhavide yaşıyorum Bağ evleri - 5..10..Katlı Elektrik Projeleri Çiziyorum dışardan belli bir ücret karşılıgı

Elinde fazla iş olduğunda yardımcı olurum. Kendi komisyonunu da alırsın. Profilimden mail adresime yazarsan paslaşırız.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri