Enerji Odası

frakist

Üye
Merhabalar;

9 haneli bir apartman için elektrik projesi hazırlıyorum. yani apartmanda 9 hane + 1 ortak sayaç toplam 10 adet sayaç var. İlgili yönetmelik;

a.1- En az 10 adet abonesi olan yapılardaki tüm sayaçlar Dolap tipi sayaç panosu
içerisinde enerji odasına konulacaktır.

hükmü içeriyor.

bu durumda benim 9 haneli 10 sayaçlı projemde enerji odası bulunmalı mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın frakist
öncelikle kolay gelsin evet en az 10 aboneli projelerde enerji odası olmalı.10 uncu sayacın asansör işyeri ortak sayaç olabilir bunu önemi yok selamlar iyi çalışmalar

Merhaba;
40 katlı bir binada enerji odası nasıl olur
20. katta ikinci bir enerji odasına ihtiyaç varmıdır

Enerji odası, enerji bacası, asma tavan bir binada tesisatın (ısıtma, elektrik, kamera, yangın, su, data vb. tesisatın) düzenli bir şekilde geçmesi ve binanın mimarisine zarar vermemesi için elzem olan ihtiyaçlardandır. Bina projelendirilirken mutlaka bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Binanın yüksekliğine görede arada dağıtım için enerji odası, klima santralı, hidrofor odası ihtiyaca göre konulabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri