akım güçlendirme nasıl yapılabilir ?

dadas1256

Üye
Merhaba bi konuda yardımınıza ihtiyacım var bayağı forum ve makaleleri araştırdım ama aradığım şeyi tam olarak bulamadım :(
Benim çok küçük bi mobiletim var yaklaşık 1960 model sanırım :D motorumu yeniden gün yüzüne çıkardım ve elden geçirdim nostalji yaşamak için :) herşey tamam yanlız aydınlatma konusunda bi kaç sıkıntı var motorda akü falan yok kendisi elektirik üretiyo fakat oda 6v zannedersem oda bir tane ampülün çalışmasına anca yetiyo motorun ürettiği 6v elektiriği 12v nasıl yükseltebilirim ürettiği elektirik AC mi yoksa DC onuda çözebilmiş değilim.
Yardımınıza ihtiyacım var bu canavarı aydınlatmam gerekiyo :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
mobiletin manyeto kapağını aç[kayışın takıldığı taraf değil.diğer taraf] iki adet sarımlı bobin olacak yarımay şeklinde.biri platine bağlıdır ateşleme için.diğeri aydınlatmaya bağlı onu sök bobinajcılara sarım yaptırabilirsin......

mobiletin manyeto kapağını aç[kayışın takıldığı taraf değil.diğer taraf] iki adet sarımlı bobin olacak yarımay şeklinde.biri platine bağlıdır ateşleme için.diğeri aydınlatmaya bağlı onu sök bobinajcılara sarım yaptırabilirsin......

O kapak sökülünce bir sürü ayarsızlık oluyor sonra motorcuya elli lira bayılıyorum bana gerilimi yükseltmek için küçük bi devre lazım motorda oluşan akım DC mi acaba öyle ise derinelektronik.com-DC-DC Çevirici 6-12 V adresindeki DC DC çevirici var onu kullanabilirmiyim ?

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri