Adi Anahtar Devresi Hakkında Soru?

qlimax22

Üye
Tekli anahtar ile bir lambayı açıp kapama yaparken hiçbir kablo çekme işi olmadan lamba kısmında sürekli 220 volt enerji olmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Şimdiden Teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
anahtar ile buat arasındaki kabloları iptal edeceksin.
buattan lambaya bir faz ve bir tane de nötr gidecek.

buatla ugraşamam diyorsan anahtarın arkasındaki 2 kabloyu kısa devre ediver:)

kesin sensörlü lamba takacaksın yada balkona priz :)

cevaplar için teşekkür ederim ama sanırım derdimi anlatamadım sizlere...

ev boyanmış ve kablolar tavan borusu içerisinde değilde alçı ile monte edilmiş ne yazık ki...

Sadece açık olan yer anahtar, buat ve lamba kabloları...

İsteğim etrafı kırmadan ve sıva üstü kablo çekmeden anahtar sistemi de kullanılacak şekilde lamba kablolarının olduğu kısma nasıl sürekli 220V verebilirim...

Yani lamba kısmına giden 2 kablo ile hem lambayı yakmak istiyorum, hemde orada sürekli 220V olmasını istiyorum...

Çokkk acilll...

cevaplar için teşekkür ederim ama sanırım derdimi anlatamadım sizlere...

ev boyanmış ve kablolar tavan borusu içerisinde değilde alçı ile monte edilmiş ne yazık ki...

Sadece açık olan yer anahtar, buat ve lamba kabloları...

İsteğim etrafı kırmadan ve sıva üstü kablo çekmeden anahtar sistemi de kullanılacak şekilde lamba kablolarının olduğu kısma nasıl sürekli 220V verebilirim...

Yani lamba kısmına giden 2 kablo ile hem lambayı yakmak istiyorum, hemde orada sürekli 220V olmasını istiyorum...

Çokkk acilll...

İki işi bir arada yapmak istiyosunda, şimdi şöyle lambada 220V olmasını neden istiyosun?
Lambaya zaten 2 kablo gider faz ve nötr faz kesici anahtara giriş çıkış yapar lambaya gider.
Lambanın duyusunda faz olsun istersen nötr ile devreyi açıp kapatırsın, fazı direk duyuya verirsin. Ama neden böyle bir şey yapmak istediğini pek açıklığa çıkaramamıssın bence resim ile anlatmaya çalışırsan faydalı bir şekilde yardım ederiz.

iyi çalışmalar..

benim anladığım kadarıyla arkadaşımız bizden hem lambaya kontrol edebilmek ve de lamba üzerinde 220 V görmek istiyor bu işi extra kablo çekmeden yapmayı düşünüyor bence mantıksız bir düşünce elektrik işi mantık ister arkadaşım kusura bakma...

Teşekkür Ederimmm

Anlatmak istediğim devre

clzb8.jpg

WayisTher Kardeşim unutma sakın mantığımızın almadığı o kadar şey var ki... Ufkunu genişletmelisin...

kardeş herhangi bir kablo çekmeden bu iş olmaz zaten sende çiziminde görmelisin 3 kablo var.

Lamba tesisatı ince olmasa yapılabilirdi aslında.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri