Benmari Rezistans Neden Sık Sık Yanıyor (15 Günde Bir)

dikalyone

Üye
Arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Bir yemekhanenin yemek ısıtıcısı yani benmarinin rezistanları 15 gümde bir patlıyor. Neden acaba Benmarinin rezistansı u rezistanstır. 220 volt net geliyor bazen gerim düşmesi oluyor 180 e kadar anlıktır bu düşümler. Ama başka bir benmari var aynı voltajda çalışıryor ona bir şey olmuyor. Acaba kalitesindendir. yoksa susuzmu çalıştırıyorlar. rezistans boylarında mı farklılıklar var. rezistans yakan benmari her türlü rezistans denedik hepsinde aynı ama bunlar normal piyasada satılanlardan yani büyük ihtimalle çin malı rezistanstırlar. Kaçak akım rölesi kullandığım için patlar patlamaz kaçak akım rölesi düşüyor. Buda insan sağlığı için çok önemlidir. Kaçak akım rölesini iptal edip normal faz nötr ve toprak versem bir sakatlı olurmu.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar son cümlede bir yanlışlık yaptım faz nötr faz değilde faz nötr ve toprak olacakatı.

susuz çalısıtırlarsa patlar bide cin malı rezistans kullanma zaten herkez kendisi sarıyor bide acaba yarıya baölüp iki rezistans mı taksan tabi bide termostatı kontol et .........

susuz çalısıtırlarsa patlar bide cin malı rezistans kullanma zaten herkez kendisi sarıyor bide acaba yarıya baölüp iki rezistans mı taksan tabi bide termostatı kontol et .........
aynen katılıyorum

Yanık rezistansın digital bi fotoğrafını ekleyebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri