Bu genç mühendise yardım

wallace

Üye
Arkadaşlar elektrik-elektronik mühendisliğinde okumaktayım. elektrik alanını seçmeyi düşünüyorum.bu alanda neleri bilmem gerekli? hangi yazılımlar programlar vs. ve bunları iyi öğrenebileceğim site, kitap, dergi vs adları nelerdir? bu konularda yardımcı olursanız. hem ben sevinirim hem de benim gibi durumda olan arkadaşlar sevinir.şimdiden teşekkür ediyorum.:eek:

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu forumdan bir çok bilgi öğrenebilirsiniz,ayrıca okulda elektrik hakkında neler gördünüz,varsa daha önceden elektrikle ilgili neler biliyorsunuz? kumanda sistemleri,plc,senkron asenkron motorlarla ilgili bilginiz var mı?

Arkadaşım ingilizce bilgin yeterli ve anlayabilecek düzeyde ise internetten "Electric Machinery" kitabını indir vede en önemlisi benimde hocamın tavsiye ettiği AUTOCAD ELECTRICAL normal autocadi artık herkes kullanıyor internetten indir ingilizce döküman öğren bende aynısını yapıyorum ama ben Mikroelektronik istediğim için fazla yüklenmiyorum sadece hoca beni dersten geçirsin yeter.

Sadece sağlam bir ingilizce,biraz autocad yeterli,işi işte öğrenirsin..Aç siemensin,ABB nin iş ilanlarına bak,yeni mezunlardan ne istiyor..

bu forumdan bir çok bilgi öğrenebilirsiniz,ayrıca okulda elektrik hakkında neler gördünüz,varsa daha önceden elektrikle ilgili neler biliyorsunuz? kumanda sistemleri,plc,senkron asenkron motorlarla ilgili bilginiz var mı?

forumda yeniyim şöyle bi göz attım evet güzel paylaşımlar var.okul bilgilerim olarak, temel şeyleri biliyorum. otomasyon,oks,motorlar pek bilgi sahibi değilim çünkü daha o dersleri almadım yani elektrik ve kontrol alanını seçmedim daha :S

Arkadaşım ingilizce bilgin yeterli ve anlayabilecek düzeyde ise internetten "Electric Machinery" kitabını indir vede en önemlisi benimde hocamın tavsiye ettiği AUTOCAD ELECTRICAL normal autocadi artık herkes kullanıyor internetten indir ingilizce döküman öğren bende aynısını yapıyorum ama ben Mikroelektronik istediğim için fazla yüklenmiyorum sadece hoca beni dersten geçirsin yeter.

o programla özel olarak ilgileneceğim dostum deşekkür ederim :) ayrıca dediğin kitabin türkcesi varmidir acaba ingilizceme güvenemiyorum cok iyi değil :S

Kardeş o zaman bence ilk önce ingilizceni geliştir. Çünkü sana ilk önce lazım olan şey odur...

Eğer elektrik alanını seçeceksen;Öncelikle proje okumasını projede gösterilen devre elemanlarını ve özellikle PLC MOTOR OTOMASYON konularına ağırlık vermenizde fayda var.Arkadaşların da dediği gibi diyelim ki elinize bir motor ile ilgili döküman aldığınızda bunun ingilizce olduğunu da varsayarak en azından bağlantılarını çalışma gerilimlerini vs vs gibi ufak da olsa açıklayıcı bilgilerini anlayabilecek kadar İNGİLİZCE ŞART. Intermediate yani orta seviye ingilizceyi kurslara giderek 3 ay gibi kısa sürede öğrenirsin.dahasını geliştirmek sana kalmış. ama Endüstriyel alanda mühendislik yapacağını varsayarak PLC MOTORLAR(asenkron step servo) konularına ağırlık vermende fayda var. Daha çok çalışmak istediğin iş türünü belirtirsen sana daha yardımcı olmaya çalışalım

Eğer elektrik alanını seçeceksen;Öncelikle proje okumasını projede gösterilen devre elemanlarını ve özellikle PLC MOTOR OTOMASYON konularına ağırlık vermenizde fayda var.Arkadaşların da dediği gibi diyelim ki elinize bir motor ile ilgili döküman aldığınızda bunun ingilizce olduğunu da varsayarak en azından bağlantılarını çalışma gerilimlerini vs vs gibi ufak da olsa açıklayıcı bilgilerini anlayabilecek kadar İNGİLİZCE ŞART. Intermediate yani orta seviye ingilizceyi kurslara giderek 3 ay gibi kısa sürede öğrenirsin.dahasını geliştirmek sana kalmış. ama Endüstriyel alanda mühendislik yapacağını varsayarak PLC MOTORLAR(asenkron step servo) konularına ağırlık vermende fayda var. Daha çok çalışmak istediğin iş türünü belirtirsen sana daha yardımcı olmaya çalışalım

elektrik ve kontrol alanını seçeceğim ama bu alanda hangi kısımda ihtisas yapacağıma karar vermedim dostum. karar vermek için zamanım var.
ingilizcem hiç yok değil, orta seviyeli :)

Elektrik Devre temelleri (tek ve 3 fazlı sistemlerde güç), Kumanda bilgisi, Makina bilgisi, Enerji iletimi ve Dağıtımı, Yüksek Gerlim Tekniği derslerini iyi bilmen lazım...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri