ucuz elektrik enerjisi

Salim

Üye
elektrikçi uzman kardeşlerim;bana iki ayrı yerden teklif geldi ama benide düşündürdü.idda ettikleri proje sadece kurulum sırasında masraf içeriyormuş birde proje bedeli ödenecek denildi.ne yakıt tüketimi nede elektrik tüketimine gitmeden tamamen masrafsız bir enerji üretimi diye idda edildi.bizde projenizi görelim ondan sonra teklifinizi degerlendirelim deyince her iki firmada bahse konu projelerini göstermekten çekindiler.ilk start için bir jeneratörün gerektigi hakkında bilgi alabildim.sonrası tamamen sistemin elektirigi üretirken hiç bir enerjiyi veya yakıtı tüketmedigi tamamen bedava enerji elde edildigi şeklindeydi. böyle bir proje bana pekde mantıklı gelmedi.ne dersiniz...!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bahsi geçen enerji rüzgar ya da güneş enerjisi mi peki?

iyi sallamışlar kendi sistemine veya cihazına güvenen buyrun işte benim malım der test eder teklif verir bu kadar der bahsi geçen konu daha önceleri çok tartışıldı şu andaki bilgi birikimi ve fizik kuralları ve teknik buna müsade etmiyor ileride ne olur bilemeyiz tabi bu gibi firmalara para kaptırmamak lazım bunlar hangi firmalarmış isimlerini söylede bizde bilelim daha önce referansları varmıymış bu cihazı nerde test etmişler açılık getirmeleri lazım

proje yokmuş zaten
hayal meyal birşeydir. enerji tasarruf cihazların foyası ortaya çıkınca umut tacirlerin yeni yöntemleridir bunlar.

bahse konu proje ne rüzgar gülü nede güneş enerjisi olmadıgını ifade etmişlerdi.ilk kurulum için teklif aldıklarını ve projeye başladıklarını bana anlattılar yakında gerçekmi yalanmı çıkacak inşallah.

Firma isimlerini söylerseniz konu açıklığa kavuşur...yoksa burada ne tartışacağız....

Bence böyle birşey şu anda hiç yok. Referanslarını istemek ve projeleri hakkında detayları iyice anlatmalarını istemekten başka yapacak bişeyyok...

tabiri caizse kaçamak güreştikleri malum.öyle ciddi bir idda ile ortaya çıktılar.sonrada benide aramadılar.firma adıda vermediler.ancak edindiğim bilgiye göre yapısal olarak donanımlarında ne oldugunuda söylemiyorlar gizli tutuyorlar.

arkadaşlar ucuz enerji adı altında özellikle hiçbir teze dayan mayan ne olduğu belli olmayan cihaz vs satanlara ve birde şu anda popülerliğini yavaş yavaş yitiren özel şirketten enerji satın almalara çok dikkat edelim ben kendi şahit olduğum olayları söyleyeyim siz kendinize pay çıkartın geçensene vatandaşın biri benim tesis ettiğim 2*1600kva fabrikalardan birine gelip fabrika sahibine ben sizin faturanızı %50 düşürürüm demişaylık 200bin tl para ödeyen işletmeci beni acil fabrikaya çağrıldı 34 plakalı bir araç gayet güzel giyinimli bir vatandaş evet anlat bakalım dedim adam kompanzasyon sistemini devre dışı bırakmayı ve yanın da bir sürü ıvır zıvır şey söylüyor işlemi yapmak için 1 defaya mahsus fatura bedelinin %25 ini istiyor kibarca gönderdim buna benzer birkaç olay daha adamlar o kadar yüzsüz ki neyi sattıklarını bilmiyorlar bulunduğum şehirde bu muhabbetler yüzünden bir sürü işletmecinin ciddi paraları boşa gitti bence en iyi indirim tasarruftur saygılarımla

keşke diyorum bu bilgilerden işletmecilerinde haberi olsada uyanıklar da pabucunu alıp gitseler ....çünki aynı olay benimde anlattıgınız şekliyle başıma gelmişti...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri