Elektrik Anahtarı, Faz ve Nötr Bağlama Hakkında...

antelope

Üye
Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Bizim evdeki bir odada floresan var ve lambayı kapattığım zaman pır pır edecek şekilde ışık veriyor. Lambayı açtığım zaman normal yanıyor.

Forumda biraz araştırma yaptım ve anahtarın faza değilde nötre bağlanmasıyla ilgili olduğunu duydum.

Güvenlik açısında evdeki sigortaları kapatıp floresanın anahtarındaki kabloları bu şekilde bağlarsam sorun düzelir mi acaba?

Bu işte acemi olduğum için şöyle bir soru sorayım. Anahtara bağlı kabloların yerini mi değiştirmem gerekiyor?

Yardımlarınızı bekliyorum ve teşekkür ediyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ewet kablo baglantısını degiştrmen gerekıyor buattan anahtara fazın gtmesi gerekır

yalnız; anahtar içinde değil, buat içinde bağlantıyı düzeltmen lazım...

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım.

Arkadaşım elektrikçi değilsiniz..buatla uğraşmak elektrikçiler için bile işkence olabilir...
siz elektrikçi çağırın...tehlikeli işlere girmeyin..

geçen günde benim başıma geldi bizim odaya nekadar ampül ne kadar avize taktıysak bütün ampüller ya ses çıkartıyor yada patlıyordu...

elektrik mezunu değilim ama çözerim böyle işleri ;buatı açtım , şöyle bir bakıyım dedim sigortadan gelen faz ve nötr kablolarını kontrol kalemiyle buldum zaten toprak hattı yok binada bitek mutfağa çekmişler, neyse işte adamlar sigortadan gelen faza iki kablo bağlamışlar izole bantla biri direk avizeye gidiyor biride anahtarın yanındaki prize , sigortadan gelen nötrde iki kablo bağlamışlar biri biri prize gidiyor biri anahtara sonra anahtarın ikinci kablosu avizenin gittiği boruya gidiyor , bende buattaki avizeye giden kabloları çıkardım anahtara giden kabloyu sigortadan gelen faza bağladım , linyedeki nötr de direk avizeye giden kabloya bağladım sorun çözüldü

aynı benim yaptığım şekilde bakıp incelerseniz boşuna elektrikçiye işçilik parası vermezsiniz , ama faz nötr gibi işlerden anlamıyorsanız elektrikçi çağırın çünkü tesisatı yakarsınız busefer bütün kabloları değiştirirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri