vavien anahtarla 16 lamba çalıştırmak yardım?

lord15

Üye
arkadaşlar merhaba sizden öğrenmek istediğim konu bir çift vavien anahtar ile 16 lamba çalıştırmak yani bir başlangıç birde son vavien anahtar ile 16 adet spot lambayı çalıştırmak istiyorum normal viavien tesisatı bağlantısı yapıp bir lamba bağladığımda sorun yok çalışıyor ama diğer lambaları bağladığım zaman lambalar elektriği bölüşüyor yani cansız yanmaya başlıyor bunun sebebi nedir ve 16 lambayı nasıl çalıştırabilirim bir çift vaviyen ile cevaplayabilirseniz sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
lambayı serı baglamıssın demekkı paralel baglaman gerekırdı ... bak cızeyım ona gore yap

evet seri baglarsan düser ama 16 tane lambayı serı baglarsan belkıde hıc yanmazzz.

16 adet spot dedinizde ilgimi çekti toplam kaç Watt yük var ,vavien anahtarın kontakları dayanırmı ben vavien kullandığım bu tür bir tesisatta kontakların dayanması için vavienle kontaktör çalıştırmış kontaktörü yani spotları beslemek içinde ayrı bir güç hattı çekmiştim,sonra uğraştığıma değmiş senelerce problem çıkarmamıştı .

Kontaktore gerek yok bencee ampuller 20w olsa 20*16 320w yapıyor bundada kontaktor kullanmaya gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri