elektrik panolarını sabitleştirme

mesa82

Üye
selamlae arkadaşlar,
çalıştığım hastanede tüm elektrik dağıtım panoları sabitleştirilmemiş,sadece öyle zemine bırakılmış, deprem riskinden dolayı bu panoları duvara monte etmek istiyorum. nasıl ve ne ile yapabilirim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eger goruntunun bi onemi yoksa koselerden "L" kosebentlerden celik dubelle duvara civata somunla panonun koselerine monte edebilirsin.

çok teşekkür ediyorum. Yalnız bunların uzun olanları var mıdır? çünkü panolar büyük ve duvardan 20 cm uzakta.

Eğer beton kaide üzerinde ise l profille yanlardan arka duvara ,somun civata ilee beton kaideye monte edersin.beton kaide yoksa kenden kaideli ise l profiile köşeleri dönüp yere sabitleyebilirsin

tavan ile yer arasına pano ağırlığına uygun profil demir boru al bunu yer ile tavan arasına sabitle aslında bu tür uygulamalarda bu is teslim edilmeden yapılmalıdır sonrada uygun elemanlarla profile bağla bu isdeki standard taşıması gereken yükün 6 katı agırlığı tutabilmesidir

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri