-elektrikle ilgili sorular-

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

godzillas

Üye
selamlar arkadaslar benim sizlere olanak bulduğum soruları paylaşmak istemiştim ama cevaplarını tam anlamlarıyla çıkaramıyorum konuyla ilgili sorularıma cevaplar beklıyorum..

soru1-elektrık santrallerındeki elektrık,enerjısını nasıl ve ne şekılde depolayabılırız gunumuzde bununla ılgılı bır ornek verebılırmıyız?

soru2-frekans nasıl değişir 1hz kac volttur?

soru3-sistemde bir yere dinamo bagladık dıyelım carkın boyu 3m ye eni 1,5m capı(1,5m)bunun 1 turunda kac voltluk elektrık enerjısı alırız frekansla degerı nasıl degısır?

soru4- fluoresan lamba kac watt guce sahıp (balast'ın gucu degil) 220v ta

soru5-vaviyen anahtar tesısatı ortak uc devresını faz uzerındenmı yoksa notr uzerınden mı tamamlar??

bu sorulara net ve kesın cevap arıyorum

bende son sınıf 2yıl unıversıte ogrencısıyım hem bazı ustalarda bılgılerını tazelemıs olur bende bunları boylelıkle daha ıyı ogrenmıs olurum ..bılmemek ayıp degıl ogrenmemek ayıp...sımdıden tesekkurler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
elekrik santrallerindeki enerjiyi depolayamassınız daha boyle uzun sureli depolama yapılmadı farzet yapılsın bunu kondansatorlerle yaparsın oda yaklasık istanbul kadar bır alan dıyelım depoladın ne kadar kullanırsın daha barazlarda alternator 11 devire ulasmadan elektrik uretmez

-----------------------------------------------------------------------------------------
frekans kısaca alternatörun dakıkadaki devir sayısıdır alternatöru hızlı dondurursen frekansıda yukseltırsin

------------------------------------------------------------------------------------
carkınbuyu enı ne capı dıyorsunuz carklarda benim bildigim cap söylenir ve alternatörün miline bagladıgın carkın capınıda söylersen yardımcı olurum
veya alternatör direk carkamı baglı

-----------------------------------------------------------------------------------
vavyen anahtar ben elektrikçi degilim ama devresini faz uzerinden tamamlar zaten lambaya notur direk baglı

[size=10pt]Arkaya mesaj atmak yasaktır.Lütfen yukarıdan düzenle seçeneğini kullanınız.[/size]

Bu mesaj en son "24 nisan 2008 " tarihinde, saat " 00:19 " itibariyle görkem tarafından düzenlenmiştir.

arkadasım santraldeki alternatör 11000 devire ulasmadan demek istemistim

sayın ruhi;

aslında sizin biraz yanllışınız var belki gülünç durumdasınız ama yinede teşekkürler ben meslektaslarımdan bekliyorum cevapları..mesleğiniz nedir öğrenebilirmiyim?

cvp4)fluoresan lambar aydınlatma şiddetine göre hesaplanır.yani lumen olarak lümeni ne kadar büyükse o kadar ışık yayarr.sen her halde bunu kast etmek istedinn

neden söylediklerim komikmi sen sordun ben söyledim burada ne bılıyorsam paylasmak iştedim.ben 3 adet termik santral de elektrikçi olarak calıstım suanda marmara ereglisinde enron corparatıon santralınde trakya elektrik as nın salt sahasında vardıyalı eletrıkçıyım gel tekırdag marmara ereglısıne sor benı sana merak ettigin herseyi göstereyım anlatayım ve kımseye enerji santralını gezmek nasıp olmaz buyur beklıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri