Toki Elektrik İşleri

copacabana

Üye
Toki'nin elektrik işleri için ayrı bir teknik şartnamesi bulunmakta mı? Yoksa elektrik mahal listelerine, sözleşmedeki markalara göre falan mı hareket ediliyor. Tokinin elektrik tesisleri genel yönetmeliği gibi bir kitabının olduğu en son hakedişlerin bu kitaba göre yapıldığını duydum birinden doğrumudur. Aydınlatırsanız sevinirim

saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Toki'nin elektrik işleri için ayrı bir teknik şartnamesi bulunmakta mı? Yoksa elektrik mahal listelerine, sözleşmedeki markalara göre falan mı hareket ediliyor. Tokinin elektrik tesisleri genel yönetmeliği gibi bir kitabının olduğu en son hakedişlerin bu kitaba göre yapıldığını duydum birinden doğrumudur. Aydınlatırsanız sevinirim

saygılar
Tokide müşavir firmalar nezaretinde müşavirin istediği gibi bir tesisat yapılır.Şartname proje ve yönetmelikler dışında bir imalat talimatnameler ile yapılır ve bu imalatlar mukayeseye sokulur parası alınır.Toki bünyesinde uzmanlarda vardır.İş onlarda biter.Tokide mahal listeleri vardır.Mahal listelerinde malzemelerin teknik özellikleri verilir.Malzeme onayları alınır ve onaylı malzeme dışında malzeme kullandıysan para alamazsın.Her malzeme TSE lidir.

toki de geçici kabul heyeti nasıl yapar geçici kabul oncesi nelere dikkat etmek gerekir?

İstediğiniz gibi yapabilirsiniz,Toki,nasıl olsa kabul eder ! ve kullanıcıları ,yapılmış olan hatalara karşı 2 yıl oyaladıktan sonra " tesislerin kesin kabul işlemleri yapılmıştır " mesajı ile uyutur.Allah rahmet eylesin !

fahri yetiş hocam, 1 yıl da olsa toki şantiyelerinde çalışmış birisi olarak tespitinizi beğendim :) bence yerinde bir tespit ve tanım malesef...

toki nasıl olsa kabul ediyor ve sonra samsundaki olay oluşuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri