Kablosuz Elektrik İle Lamba Yakmak

EleCtRox_

Onursal Üye
Onursal Üye
Geleceğin teknolojisi idye adlandırılan kablosuz elektrikle 2 metre uzaklıkdaki lambayı yakamayı başarmışlar...

20070609131143.jpg

Elektrik akımının ne kadar tehlikeli olabileceğinin ve kablo karmaşasının farkına varmış olmalısınız. Bizler, hayal kurup "Keşke kurtulabilsek bu karışılıktan." derken; bilim insanlarından oluşan Massachusetts Institute of Technology (MIT) ekibi, tam 2 metre uzaklıktaki 60 watt'lık ampülü, tamamen kendi geliştirdikleri kablosuz bir teknoloji ile yakmayı başardı.

Geliştirdikleri sistemin patentini alan ekip, WiTricity ismi ile wireless (İng. Kablosuz) ve electricity (İng. Elektrik) adlarını anımsatıyor. Oluşturulan bu kablosuz alan, bizi tüm kablo karmaşası derdinden kurtardığı gibi, herhangi bir zararı da yok. Kablolarımız ortadan kalktığında, yerimiz genişleyecek. Ve misafirlerimize; "Dur! Oradan geçme, WiTricity geçiyor oradan!" dememize gerek duymayacağız.

Teknoloji üzerinde çalışmalar devam ediyor ve WiTricity'nin kapsama alanı 30 metreye kadar çıkartılmaya çalışılıyor. Ekibin asistan profesörü Marin Soljacic; "Bu sadece, elektriğin aktarılabileceğini kanıtlayan basit bir sistemdi." dedi ve tamamen kablosuz yaşam alanlarının oluşmasının pek uzak tarihlerde gerçekleşmeyeceğini gözler önüne serdi.

Acaba bu konu hakkında detaylı bilgisi olan varmı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bana işin içince manyetik alan var gibi geldi ama olmayadabilir ama nasıl

manyetik alanla 100 sene önce sırp milliyetinden müslüman amerikan vatandaşı tesla aklımda kaldığı kadarı ile 4 km den kablosuz olarak yakmıştı zaten bunlar oişin hırsızları gibi geldi bana adamın niyeti dünyanın manyetik alanı ile bedava elektrik üretmekti tesla makinası dedikleri deprem silahı bu işin cabası

vayyy beeee..
elektrık tellerıne kanca atma devrı kapanacak desenızee.
kikkiikikkikikikiki

işte bizim millet ancak bir tarafı elektrik tellerine kanca atmayı birtaraftan insanların başörtüsü ile uğraşsın 10sene ye kadar tam amerikan mandası oluruz adamlar bilme önem veriyor parayla güçle hile ile tüm dünyadaki buluşları kendilerine mal ediyorlar bişekilde patentini ellerine alıp dünya insanlığına zulmediyorlar arkadaşın birisi test için bor ile akü yapmış 65 v a sormayı unuttum 17 gün lamba yakıp beklemişler bitmez bi enerji diyor bor için sonuçmu karakoldan çağrılıp bor u nerden bulduğu sorulmuş :( :( :( :( :( :-\ :-\

merhaba
bu işin sırrı yüksek frekanslı manyetik alan.kendi yapacağınız basit bir düzenekle bunu yapabilirsiniz.
düşük güçlü lokal kablosuz şarj işlerinde kullanılabilir.fakat tüm evde veya başka bir yerde daha geniş alanları
kapsayacak şekilde kullanılması sağlık açısından sakıncalı bence bu yüzden bu yöntem iletişim dışında pek kullanılmıyor.

insanlara zararı olmaz mı bu sistemin hani manyetik dalgayla iletim yapıyo ister istemez bizde etkilenecez nasıl olacak ki bu iş

İyi güzel bi sistem ama bu durumda bu sistemin fiziksel açıdan canlılılara zarar verebileceğini düşünüyorum.

merhaba
fiziksel açıdan canlılara nasıl zarar vereceğini düşünyorsun,Mikrodalga fırın gibimi :)
ayrıca bu sistemin nasıl çalıştığı hakkında bir kaç dökümanı ekledim,nikola tesla tarafından patenti alınmış
zaten kablosuz dağıtım için çalışmalarada başlamış bu bilim adamı 100 yıl önce.günümüzde elektrik enerjisi ve
elektromanyetizma ile ilgili bilgiler doğrultusunda kablosuz dağıtımın geniş alanlar için zor olduğunu düşünyorum
örneğin ben iletim alanlarına yanaşmazdım.resimde görülen bobinlerin yakınlarında bulunmak istemezdim.
kablosuz enerji iletimiyle ilgili çalışmalar radyotelgraf cihazının geliştirilmesini sağlamış.patentlere bakarsanız
anlarsınız.

iyiçalışmalar

Ekli dosyalar

• patent.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 2
bu sistemi bende kafamdan geciriyordum olurmu diye ama olmayacak bişi degilmiş insan isterse yapıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri