Merdiven Otomatiği Sorunu

Kainat

Üye
İyi Akşamlar,
Yaklaşık 1 Ay önce merdiven ışıkları devamlı yanıyordu.Bende merdiven otomatiği arızalı diye, bir tane eski vardı, değiştirdim. Klemensler sıcaklıktan yapışmıştı.Neyse yenisini taktım düzeldi,ancak bi 10 gün önce komşu, butona basar basmaz sigorta atmış,sigortayı açtım düzeldi. Bugün ise sönüyor, merdiven otomatiği süresince, yanıyor,düzelmiyor,birde light var, ışıklar yanınca sönmesi gerek ama sönmüyor, eskiden beri.Tesisatta bi problem var sanırım,nelere bakmak gerek problem sizce nerde?
Teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dostum anlamadığım bişey var değiştirdğin zaman rölesi sanırım, üçüncü cümlende,"Klemensler sıcaklıktan yapışmıştı.Neyse yenisini taktım düzeldi" cümlesinde klemensleri mi değiştirdin? anladığım kadarıyla söyliyim sanırım toprakla faz arasında bi kısa devre durumu olabilir çünkü klemensler düşük sıcaklıklarla eriyecek malzemeden yapılmıyor,kısa devre olması muhtemel,bi kontrol et derim

tesisatta arıza vardır .
yada butonlar basılı kalmış olabilir.
bazen ampuleri değiştirdiğinizde duyda kısa devre olabiliyor.

Dostum anlamadığım bişey var değiştirdğin zaman rölesi sanırım, üçüncü cümlende,"Klemensler sıcaklıktan yapışmıştı.Neyse yenisini taktım düzeldi" cümlesinde klemensleri mi değiştirdin? anladığım kadarıyla söyliyim sanırım toprakla faz arasında bi kısa devre durumu olabilir çünkü klemensler düşük sıcaklıklarla eriyecek malzemeden yapılmıyor,kısa devre olması muhtemel,bi kontrol et derim
Teşekkür ederim öncelikle,
Hatalı yazmışım kusura bakmayın, eski merdiven otomatiğinin klemensleri, sıcaktan dolayı erimiş, kablo yapışmıştı bende eski olan merdiven otomatiğini taktım, klemensleri değiştirmedim.Şimdilik bir sorun yok çalışıyor,ancak ışıkları yakınca, sönmesi gereken light sönmüyor, fersiz yanıyor ışıklar sönünce ferleniyor, böylemi olması gerek. Başka apartmanda sönüyor anlamadım gitti.

tesisatta arıza vardır .
yada butonlar basılı kalmış olabilir.
bazen ampuleri değiştirdiğinizde duyda kısa devre olabiliyor.
Teşekkür ederim alakanıza,
Butonlara bakmıştım, bir sorun yoktu tabi daire içlerine girmedim, tesisatı ve duylarıda inceleyemedim vakit olmadığı için, şimdilik bir sorun yok lightın yanması dışında...

Merhabalar. Benim merdiven otomatiğe aksam bastım bir daha sönmedi. Tedbir olarak ampuller gevşettim. Ne yapmalıyım teşekkür ederim

Merhabalar. Benim merdiven otomatiğe aksam bastım bir daha sönmedi. Tedbir olarak ampuller gevşettim. Ne yapmalıyım teşekkür ederim

Herhangi bir buton sıkışmış olabilir, merdiven otomatiği çıkış veren röle kontağı yapışmış olabilir.

Tüm arkadaşlara tavsiyem: Hareket sensörlü armatürler kullanın led ampul kullanın. Böylelikle yaptığınız masraf kısa sürede amorte edilmiş olacak ve sizi kara geçirmeye başlayacaktır.

Merdiven ara otomatiğinin rolesini multimetre ile nasıl ölçebiliriz?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri