Rüzgar türbini yapımı

torunergil

Üye
arkadaşlar köydeki müstakil evin elektrik ve bahçede suladığımız meyvelere kurduğumuz bi santiraüf ve 10 wattan 20 tane ampul var rüzgar türbini yaparak bunları çalıştırabilirmiyim olurmu olursa nasıl olur?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
elektrik işleri etüt idaresinden bulunduğun bölgenin rüzgar potansiyeline baktır

merhaba;sistemi hirbit sistam yapmakta fayda var nedir hirbit sistem hem güneş paneli hem rüzgar türbini ile yaparsan daha iyi ve kullanışlı olur tabi biraz maliyetli olur ama seni yarı yolda bırakmaz.

rüzgar türbününü aşırı ses yaptığı söyleniyor bende yapacaktım ama bu nedenle vaz geçtim doğru mudur acaba ?

Bildiğim kadarıyla ses olayı eski tip rüzgar türibinlerinde var.Yeni tip türibinlerde verimi arttırmak için sürtünme azaltılmaya çalışıldığından ses çıkmıyo diye biliyorum.

Bildiğim kadarıyla ses olayı eski tip rüzgar türibinlerinde var.Yeni tip türibinlerde verimi arttırmak için sürtünme azaltılmaya çalışıldığından ses çıkmıyo diye biliyorum.

ses sürtünmeden değil pervane aerodinamiğinden kaynaklanıyor.sık ve dar kanat yapıları ile önlenebiliyor

arkadaşlar köydeki müstakil evin elektrik ve bahçede suladığımız meyvelere kurduğumuz bi santiraüf ve 10 wattan 20 tane ampul var rüzgar türbini yaparak bunları çalıştırabilirmiyim olurmu olursa nasıl olur?
çift akülü bir ups al dc dinamo al 24 v.dc
dinamonun 24 v. çıkışını ups in akülerine ver ups çıkışındanda 220 v ac üret.

Sayın arkadaşım siz konuyu açalı epeyce olmuş ama aranıza yeni katıldım ve aşağıdaki konuya geniş detaylı bilgiler ekledim halen ilginizi çekiyorsa bu konu aşağıdaki yazılarımdan belki faydalanabilirsiniz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/rüzgar-türbini-için-alternatör-yapımı.85796/page-111

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri