otomat sağlamlık kontrolü nasıl yapılır?

hepyek28

Üye
Otomat sağlamlık kontrolü nasıl yapılır? W otomat ile n otomat arasındaki fark nedir? İşyerindeki sigortalardan biri atıyor nasıl bir yol izlemeliyim? Ayrıca bir sorum daha var diğer konulardan birinde de sormuştum ; telefon prizinde hat olduğunu dijital avometreyle anlayabilirmiyim ya da başka bir yolla? Saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
lk basta atan sıgorta nereler besliyor onu takıp et eger yuksek amperde akım cekıyorsa atma sebeplerınden bırtanesi sık sık atıyorsa hattını kontrol et kullandıgın cıhazlardada problem olabılır.telefon prizinde hat oldugunu avometrenin diyot kademesinden yani dıtt olcebılırsın ıkı ucunu paralel degdırdıgınde otmesı lazım otmuorsa hat yoktur

Telefonla ilgili dediğini yaptım , avometre öttü. Teşekkürler.

telefon hattında DC 40 yada 45 volt olması lazım.ona dikakt etmelisin.

Sigortanın saglamlık testinide ampermetre bagladıgın, ve gucunu deiştirebildigin bi elktrik alıcısyla yaparsın.25 a sigorta bagladın diyelim.ampermetrede 25 amperden fazla akım gectigi halde sigorta atmıyorsa yada cok erken atıyorsa sorun var demektir.

sigortalarda c tipi ve b tipi otomatlar var seçim yaparken bunları da göz önüne alman lazım biri geçikmeli atıyor digeride ona göre erken atıyor

avometreyle atan sigortaya gelen kabloları ölçsem. çekilen akıma göre kablo kesitini dikkate alarak daha yüksek bir sigorta bağlasam olur mu? Ayrıca bi sorum daha var . otomatik havlu makinesine pil dayanmadğı için buattan ek alıp 500ma ayarlı adaptörle direk bağlantı yaptım. Ama cihazın havluyu döndürecek kadar gücü yok. Daha küçük 300 ma alan bi adaptör var onunla deniyorum 500 lükten daha iyi dönderiyor. Acaba yanlış adaptörmü seçtim yoksa kullandığım 500 ma adaptörmü adi? Birde ayarlı adaptörü 12 volta çıkarsam cihazın devresini yakarmı. Gerçi 12 volta çıkarsam dahi iyi döndermiyor.

avometreyle atan sigortaya gelen kabloları ölçsem. çekilen akıma göre kablo kesitini dikkate alarak daha yüksek bir sigorta bağlasam olur mu? Ayrıca bi sorum daha var . otomatik havlu makinesine pil dayanmadğı için buattan ek alıp 500ma ayarlı adaptörle direk bağlantı yaptım. Ama cihazın havluyu döndürecek kadar gücü yok. Daha küçük 300 ma alan bi adaptör var onunla deniyorum 500 lükten daha iyi dönderiyor. Acaba yanlış adaptörmü seçtim yoksa kullandığım 500 ma adaptörmü adi? Birde ayarlı adaptörü 12 volta çıkarsam cihazın devresini yakarmı. Gerçi 12 volta çıkarsam dahi iyi döndermiyor.

büyük ihtimalle 500mA olan adaptörün gerilini kullandığınız gerilimden düşüktür. sürekli 12 volt vermeniz durumunda devreyi yakmanız ihtimali çok yüksek çünkü kağıt havluluklar 6 volt ile çalışıyor. ayrıca kullandığınız adaptörün 1 amper vermesi gerekir.

büyük ihtimalle 500mA olan adaptörün gerilini kullandığınız gerilimden düşüktür. sürekli 12 volt vermeniz durumunda devreyi yakmanız ihtimali çok yüksek çünkü kağıt havluluklar 6 volt ile çalışıyor. ayrıca kullandığınız adaptörün 1 amper vermesi gerekir.

Geçici olarak 12 V 350 mA bi adaptör bağladım.Şu an çalışıyor.Arada tutukluk yapıyor. Anlamadığım üzerinde 8.5 W yazıyor ama 12*0.35= 4.2 W eder. Yanlışmı hesaplıyorum? Ben şimdi makineye nasıl bir adaptör bağlamalıyım ? Birde merak ettiğim devreyi yakan akım mı gerilim mi ? Saygılar.

otomat kontrolünü avo metren kısa devre ölcen bölümüne getireceksin bazı ölcü aletlerinde kısa devre gösterenle ohm aynı yerdedir
sonra otomatın 2 ucuna avometrenin uclarını degdir sigorta 0 dayken enerji gecmicek 1 deykende gecicek yani ötücek n sigortayla otomatik sigorta arasında 1 farkta n sigorta cogu zaman fazla amper cekildiginde atamadıgı olur tozdan dolayı yada diger nedenlerden dolayı otomatik sigortada böle şeyler olmaz... İns yardımcı olabilmisimdir

evet watt hesabınız doğru adaptörün üzerinde yazan akım yada watt değeri yanlış piyasada 6volt 1 amperlik adaptörler mevcut onlardan alırsanız işinizi göreceğini düşünüyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri