220 voltta 16-20kw güç kullanma

gurhancaa

Üye
Merhaba arkadaşlar.Cam füzyon fırını yapıyorum kendim için.Dükkan açacak olduğum yerde 4*6 kablo ile 2 daire ve 1 dükkan besleniyor.Sanayi elektiriği almak için baya yüklü miktar bir hesap çıkardılar.acaba bu hat üzerinde 220 volt ile 16 - 20 kw arası fırını çalıştırabilirmiyim.yardımcı olursanız sevinirim.bu konular ile alakalı bilgi sahibi değilim.kimi olmaz diyor kimi iki faz ile besleme yapar sigortayı yüksek tutarız diyor.bu işi yapmak için mevcut işimide bıraktım.bu noktada takılı kaldım lütfen yardım edin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
4x6 kablo toprakta 58A,havada 44A akım taşır.
220V ta 16Kw yükün =72A çeker
220V ta 20Kw yükün = 91 A çeker
4x6 kablodan 2daire 1 dükkan besleniyor diyosun,normal şartlarda sadece senin yükün için bile yetersiz 4x6 kablo
kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar.Cam füzyon fırını yapıyorum kendim için.Dükkan açacak olduğum yerde 4*6 kablo ile 2 daire ve 1 dükkan besleniyor.Sanayi elektiriği almak için baya yüklü miktar bir hesap çıkardılar.acaba bu hat üzerinde 220 volt ile 16 - 20 kw arası fırını çalıştırabilirmiyim.yardımcı olursanız sevinirim.bu konular ile alakalı bilgi sahibi değilim.kimi olmaz diyor kimi iki faz ile besleme yapar sigortayı yüksek tutarız diyor.bu işi yapmak için mevcut işimide bıraktım.bu noktada takılı kaldım lütfen yardım edin

Burada önemli bir noktayı atlamışsın enerjiyi alabileceğin mesafede çok önemli çünkü yükün 20 kw gerilim düşümüne mesafeye bağlı olarak etki eder

gurhancaa,o kabloda o gucu alman mumkun degil.. kablo izolesi gider ve yanar..gerekli teknik bilgiyi nacak_68 soylemis zaten

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri