Elektrikte akım hesaplama vs.

akım hesaplama , watt hesaplama , akıma göre kablo kesitini bulma vs. bu tür formülleri açıklamalı olarak elinde döküman bulunan veya böyle bir web adresi bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
foumda ara hepsini bulursun yalnız tek tek ara bu konular daha önce defalarca işlendi.

Banada lazım öyle bir çalışma. Acaba Site , bir elektrik teknik ressamı için gerekli olacak hesaplamaları içeren bir doküman yapabilirmi ?
Basit bir bina projesi mesela. Şalter seçimi, kablo seçimi , ne bilim............

Banada lazım öyle bir çalışma. Acaba Site , bir elektrik teknik ressamı için gerekli olacak hesaplamaları içeren bir doküman yapabilirmi ?
Basit bir bina projesi mesela. Şalter seçimi, kablo seçimi , ne bilim............

Projene uyarlayabileceğin bir excel hesap dosyasını gönderiyorum. Trafodan itibaren tüm hesaplamaları kapsayan güzel bir excel tablo.

Kafam karıştı ben bu hesapların içinden çıkamadım diyorsan daha sade hali ;

Son düzenleme:
Bilgili olan adamın hali başka Valla. Emeğine sağlık arkadaşım. Varol...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri