Elekrik Sayacı ve Kıyas

anfield

Üye
Arkadaşlar benim sayacım bir - bir buçuk ay kadar bozuk kaldı... Kıyas alınacağı söylendi kıyası neye istinaden alıyorlar bileniniz var mı.. Bi kaç kişiye sordum son ayın aynısı, son 6 ayın ortalaması, evdeki elektrikli aletlerin güç ölçümü dye farklı farklı şeyler çıktı ne olacak bilen var mı... şimdiden teşekkür ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
dostum genelde geçen sene aynı dönemi dikkate alarak fark tüketimi uygulanır.

Kardeşim ama ağustosda oturmaya başladım ben. Benden önce de bir yıl kadar boş kalmış

burada alınacak kıstas şudur egerki kullanım yerinde şayet uzun süredir örnegin 3-5 yıldır oturuyorsanız tabikii evede oldugunuz dikkate alınarak son 6ay veya 1 yılki kullandıgınız elektrigin aylara göre ortaması alınır eger evde yeni oturmaya başladıysanız son kullanımız oldugu aylar baz alınarak ortalaması alınarak bir ek tahakkuk girilir ve tarafınıza rücu edilir ama eger o ana kadar olaki hiç bir fatura bile ödeme fırsatı bulamadıysanız evde yapılacak bir güç ve kullanım tespitiyle ortalama bir bedel tutanak tanzim edilerek hesap edilir

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri