akım trafolu sayaçlarda bağlantı mesafesi

soneleman

Üye
akım trafolu sayaçlarda bağlantı mesafesinin önemi varmı en uzak kaç metre ye kadar bağlana bilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Aradaki mesafe sayacınızın ve akım trafonuzun gücüne ayrıca sekonder akımına ve tabi kullanacağınız kablonun kesitine bağlı. Bu değerleri verebilirseniz yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin........

akım trafosu 800/5 kablo olarak 4 mm kablo çekmeyi düşünüyoruz.Bu ölçülerle yaklaşık 25-30 metre mesafeye sayaçları uzatmak istiyoruz.Uygun olurmu acaba?

elektrik işletmesi izin veriyorsa taşına bilir ama hiç zannetmiyorum izin versin

Akım trafosunun VA değeri, sayacın tüketeceği VA değeri de gereklidir. Akım trafosu VA değeri genelde 15VA dan az seçilmediği için, verdiğiniz değerlere göre bir sorun çıkmayacaktır.

Sayaç Tedaş için kullanılması durumunda mühürlemeden dolayı sorun çıkacaktır.

Sorun çıkacağını sanmıyorum zira kullanacağım sayaçları kendi tesisatımdaki belli panolara süzme sayaç olarak kullanmak istiyorum.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri