Elektrik ehliyeti için bilgi ...

Arkadaşlar sitenin elektrik kısmını sürekli takip edip inceliyorum ama şu ehliyet alma hakkında bir yazıya rastlayamadım google danda arastırıyorum ama istanbulda ehliyet veren bir kurs göremedim istanbulda elektrik ehliyeti nereden alabilirim bilgisi olan paylasabilir mi ? teşekkür ediyorum herkese ...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
elektrik ehliyetinden kastın ne ?
kalfalık ve ustalık belgesi vardır.
vasfın ne ne kadar elektrik mesleğinde çalıştın sigortan varmı yaşın kaç.

İlgin için teşekkür ederim arkadasım yaşım 23 elektronik teknikeriyim ama babam ve amcam elektrikçi oldukları için uzun zamandır elektrik işiylede haşir neşir durumdayım. elektrik ehliyetinden kastım talep açma ve elimizde elektrikçi olduğumuzu dair bir belge olmasıydı.Bizimkiler uzun zamandır bu işi yapmalarına rağmen belge almadıkları için yeteri kadar güven vermiyorlar müşterilere benimde düsüncem hem bu belge sayesinde güven kazanmak varsada eksik yönlerimizi kursdaki teorik anlatımlardan tamamlamak... cevabın için tekrar teşekkürler .

İlgin için teşekkür ederim arkadasım yaşım 23 elektronik teknikeriyim ama babam ve amcam elektrikçi oldukları için uzun zamandır elektrik işiylede haşir neşir durumdayım. elektrik ehliyetinden kastım talep açma ve elimizde elektrikçi olduğumuzu dair bir belge olmasıydı.Bizimkiler uzun zamandır bu işi yapmalarına rağmen belge almadıkları için yeteri kadar güven vermiyorlar müşterilere benimde düsüncem hem bu belge sayesinde güven kazanmak varsada eksik yönlerimizi kursdaki teorik anlatımlardan tamamlamak... cevabın için tekrar teşekkürler .

arkadaşım yaşın çok genç ömrün olursa yolun uzun inşaallah;
eğer iş yeriniz varsa ve baban maliyeye kayıtlı ise vergi bağkur v.s
onun ünvanı adı altında hemen zaman kaybetmeden size yakın bir çıraklık eğitim merkezine elektrik elektronik kalfalık belgesi için başvur teknikerlik belgeninde yardımı ile babanla beraber kayıt yaptır yaşın genç olduğundan dolayı 1 veya 2 sene sonra sınavlara girer kalfalık belgesini alırsınız ardında aynı ünvan ile ustalığa kyıt olup 2 sene eğitime gidip çıkabilecek bir affında faydasıyla ustalık belgenizi alın buarada ssk istermi istemezmi bilemem.

şayet işyeriniz yok ise ya ustalık belgesi olan maliye bağkur oda kaydı olan bir dostunun yanında işbaşı yaparak veya çalışıyor gibi gözükerek kayıt yaptırıp kalfalık ardındanda ustalık alabilirsin yaşın genç olduğundan bence çalışarak hem tecrübe hemde belgelerini alırsan daha iyi olur

ayrıca şayet sigortalı olarak çalışırsan herhangi bir ünvan altında işyeri elektrik üzerine çalıştığını belgeleyecek şekilde ssk nı yatırsın ileride çok sorun oluyo okula ssk nı götürdüğünde yönetim elektrik üzerine belgeli ssk hizmeti istiyor yoksa inanmıyorlar manav yada işçi olarakda çalışmışsın diyebilirler

anlatıklarım sadedir ve işin aslı anlattıklarımdan biraz daha ciddi ve zordur bunlar sadece seni başlangıca götürür motive eder sakın ihmal etme yarın sabah ilk işin okul yolunu tut sakın sakın sakın ben acısını çok yaşadım ama sonunda usta öğretici belgesini dahi aldım 3 gün 14 sınava girdim ve sabaha kadar soğukta masa üzerinde bekledim sınav saatini.

Teşekkür ederim yavuz bey bu konuda beni aydınlattığınız için ama bu zamandan sonra çıraklık ve ustalık okuluyla uğraşacağımı sanmıyorum benim kulakdan dolma bilgilerime göre 2 veya 3 ay gibi kısa bir süre zarfında belli ücret karsılıgında verildiğini duymuştum o nedenle bi heveslenmisdim ama bu sekilde 4 , 5 sene okuyacağımı sanmıyorum baska alternatiflere yönelicem sanırım tekrar teşekkür ederim iyi günler .

Teşekkür ederim yavuz bey bu konuda beni aydınlattığınız için ama bu zamandan sonra çıraklık ve ustalık okuluyla uğraşacağımı sanmıyorum benim kulakdan dolma bilgilerime göre 2 veya 3 ay gibi kısa bir süre zarfında belli ücret karsılıgında verildiğini duymuştum o nedenle bi heveslenmisdim ama bu sekilde 4 , 5 sene okuyacağımı sanmıyorum baska alternatiflere yönelicem sanırım tekrar teşekkür ederim iyi günler .

daha kolay yolla belki şu şekilde alabilirsiniz

1-af çıkmasını takip edin
2-büyük kentler değilde ilçe beldelerde bulunan okullarda bir yolu var
3-ssk nızı ihmal etmeyin ileride çok işinize yarayacak özellikle elektrik işi ile uğraşınıza dair ssk pirimi yatırtın

ama itiraf etmeliyimki 22 sene den sonra ben ustalık belgesini hakkettiğime inanıyorum elektrik,arıza,Bakım,onarım,sanayi 380 tesisatı,market,hastahane,
okul,iş merkezi,fabrika,saha ve stad aydınlatması,uydu,telefon,tv,müzik,zil,kapı
düafon,kamera ,bilgisayar,alarm,otomasyon,yangın ve hidrofor sistemleri,yıldız-üçgen,seksiyonel,kompanazasyon,vinç,ana ve tali panolar,direkler ve lambaları ,çatılar ve lambaları,çevre yol ve aydınlatması ve teknik proje okuma takip ve listeleme ve daha neler neler şimdi üstad sen bunları öğrenmeden görmeden teori üretmeden kalfalık ve ustalığı daha uygun yoldanmı almayı hedefliyorsun hedefin iyi ama bazı denklemleride kabul etmeliyiz herşey ile uğreş bence yılma yaşın genç ihmal etme başarrsın kendini yoğur başarılar dilerim.

arkadaşım benim bildiğim
lise diploması kalfalık belgesi yerine geçiyor ustalık belgesi içinde dükkanı açtıktan sonra çıraklık eğitim merkezine baş vuruyosun buradada sınav zamanları oluyor buradanda sınava yada 1 ay gibi kısa zamanda bir kurs vererek ustalık belgesini veriyorlar en azından ben ustalık ve usta öğretici belgemi öyle aldım

arkadaşım benim bildiğim
lise diploması kalfalık belgesi yerine geçiyor ustalık belgesi içinde dükkanı açtıktan sonra çıraklık eğitim merkezine baş vuruyosun buradada sınav zamanları oluyor buradanda sınava yada 1 ay gibi kısa zamanda bir kurs vererek ustalık belgesini veriyorlar en azından ben ustalık ve usta öğretici belgemi öyle aldım

lise diploması ustalık belgesi yerine geçiyor şahsi işletmede ustalığı almadan diploman ile iş yapabilirsin ama özel ve resmi daire ve fabrikalar ustalık belgesi ister

lise diplomanla 1 ay içerisinde ustalık belgesini alırsın

ancal arkadaşımız elektronik mezunu olduğu için durum biraz farklıbiz onu çözmeye uğraşıyoruz

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri