Sayaç Çıkışı ek

DİNÇ

Üye
Selamlar öncelikle aklımı kurcalayan bir sorum var yeni ev aldıgımdan dolayı yeni adresime taşındım.Ancak aboneliği henüz üzerime almadım bugün yarın almaya gideceğim şöyle bir sorunum var evdeki bütün sigortaları değiştirdim alttaki apartman sayaç panosuna indiğimde sayaçtan çıkış yani daireye giden ana hattın faz kablosunun çıplak eklendiğini nötrün soyulup yanlız kesilmeden durduğunu gördüm.Hemen tedaş yetkililerini aradım durumu bildirdim ancak tam aydınlatıcı bir cevap alamadım sizce ne yapmam gerekir aboneliği üstüme aldıktan sonra başım ağrırmı???Bu arada sayaç mühürü çıkışı falan hepsi normal

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
enerjı kullanmışlar
sayacın dısından oldugu ıcın tedaşi tarafından sıkıntı olmaz
sızın yapmanız gereken abonılıği kendı uzerınıze almanız
mumkunse saycın bulundugu yerı anahtarlı bır kapak yaptırmanız
yada sayactan cıkış olan kabloları gızlemek

yanlış anlamadı isem dairenize ait kolon kablonuz ekli halde kolon kabloları kesinlikle eksiz olmalı tedaş kesinlikle buna müsade etmez enerjiyi veren kuruluş ile görüşüp haberdar edip önlem almanız sizin yararınıza olacaktır sayacınızdan sonra olması sizden enerji alınmış olduğunu gösteriyor , kolay gelsin . selamlar saygılar

tedaş yetkilileri mutlaka görsünler.

arkadaşım büyütecek tedaşı arayacak bir hadise değil evi yeni almışsın tedaş bu durumu insiyatife bırakıp hoş algılamayabilir ayrıca sayaç çıkışı dediğine göre sorunda yok zaten sorun varsa tapuyu devraldıysan geçmiş cezayıda devralmışsın demektir ortada büyük bir hadise yok uzman bir arkadaş getir bağlantıyı yenilesin bağlantıların doğru olup olmadığını yapsın gerekirse çıkış faz kısa ise yer varsa araya birde çıkış sigortası koysun olmadı sağlam bir ek yapıp bantlasın imkan varsa komple değişsin sonuçta yasal olmayan bir şey söz konusu değil dikkat edeceği tek husus TC mühürler orjinalmi değilmi sayaca film giriyomu girmiyomu sayaç üstünde delik varmı yokmu kontrolü yapsın yüzeysel bu kadar basit enerji kullanılmış, geçmişte yanlış yapılmış, tedaş görsün, arkadaşlar tedaş zaten devede pire arıyo.basit bir olayda suyu farklı kanala akıtmayalım

Yazdıklarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Tedaş yetkilileriyle görüştüm bir sorun olmadığını söylediler

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri