Farklı yerin sigorta atma sorunu

elk2

Üye
ben bu işlerde aslında yeni bir elektrikciyimm sadece olan olayın ilgiçliğinden burda tecrubeli arkadaslarımızn da yarımlarına ve goruslerıne sıgınarak anlatmak istiorum ben bir mühendilk sırketınde teknıker olarak calısorumm 10 blok 10ar katlı daireler yapıoruz suanda gecenlerde bi sorunla karsılastıkk kısaca şimdi sadece bir tane blokta oluyor bu sorun dairenin bir tanesinde prizi kısa devre yaptırıoruz ve hemen daire icindeki kacak akım atıyor ve ne hikmetse ana panodan asansorun 40 amperlik a.o.s atıyor ve asansor devre dısı kalıor :confused: buna bı turlu anlmak veremdikk sizlerinde cozumlerını beklioruzz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dairenin içindeki kaçak akımın atması çok normal.aynı anda asansörün sigortasıda atıyorsa
dairenin beslemesi asansör sigortasına bağlı demektir.bunu net anlamak için asansörün sigortasını kapatınca bahsettiğiniz dairenin enerjisi kesiliyorsa yukarda anlattığımdan başka bişey olamaz.
kolay gelsin

muhtemelen ana panoda bağlantı hatası var pano içerisinde kullanılan ana Şebeke nötr'ü asansör panosu a.o.sigortasından geçmiştir anlatmanıza göre böyle bir sonuç çıkıyor..şebeke nötr'ü pano içinde ana nötr dağıtım barasına bağlanmamış....

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri