Vaviyen Dimmer Kullanımı

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar vaviyen dimmer nerede kullanılır?Vaviyen anahtarlı tesisata nasıl bağlanır?Işık şiddeti 1 noktadan mı ayarlanabiliyor?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bildiğim kadarı ile piyasada olanlar bir noktadan ışık ayarı yapıyor, diğer noktadan açma kapama
yapılıyor.

arkadaşım vaviyen dimmer genellikle yatak odasında yatak başlarında kullanılır odaya girerken ışık yakılır yataktayken kitap okumak vb. gibi durumlarda kısılır,açılır bu uygulamayı genellikle villalarda yapıyoruz. Aynı vaviyen anahtar gibi bağlanır tek noktadan dim eder. Kolay gelsin.

arkadaşım vaviyen dimmer genellikle yatak odasında yatak başlarında kullanılır odaya girerken ışık yakılır yataktayken kitap okumak vb. gibi durumlarda kısılır,açılır bu uygulamayı genellikle villalarda yapıyoruz. Aynı vaviyen anahtar gibi bağlanır tek noktadan dim eder. Kolay gelsin.

öncelikle bu cevabınızı çok beğendim çook teşekkür ederim. öğrenmek istediğim kabloları normal vaviendeki gibi çekersem istediğim yatak başından dim etmeyi nasıl sağlıyacam yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Arkadaşlar bahsetmiş tek noktadan şartı var. Yani karar vermeniz ve montajı yapmanız gerekiyor veya anahtarı açıp pota paralel pot bağlamanız gerek diğer tarafa. Bu durumda da pot değerleini arttırmanız gerekir zira dirençlerin paralel bağlantısı kanunu işlemeye başlar.

arkadaşım vaviyen dimmer genellikle yatak odasında yatak başlarında kullanılır odaya girerken ışık yakılır yataktayken kitap okumak vb. Gibi durumlarda kısılır,açılır bu uygulamayı genellikle villalarda yapıyoruz. Aynı vaviyen anahtar gibi bağlanır tek noktadan dim eder. Kolay gelsin.
o halde yatak odasına girişte bir normal vavien anahtar diğer tarafada dimmer bağlanacak öyle mi? Ben hiç bağlamadım ? Ondan sortdum..vavien anahtarla dimmer yanyana olsa daha mantıklı değil mi? kontrol daha kolay olur...

Son düzenleme:
arkadaşlar dimmer komitatör ara vavyen tesisatı yapıyorum kablolamayı yaptım bitirdiğimde buradan paylaşacağım

bunu Beykoz konaklarında taptım aslında benden 4 ayrı yerden kumanda etmek istediler ben bunun impuls röle ile olabileceğini belirttim ama dim edilemeyeceğini söyledim ve 3 e düştük yaptım teslim ettim işi. şu anda öğrendiğim şuki vavienin arasına sınırsız ara vavien konup istendiği kadar yerden kumanda edilebiliniyormuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri