Elektiriğin ağırlığı varmıdır ?

testcimurat

Katılımcı Üye
Elektiriğin ağırlığı varmısır ? Varsa nasıl ölçülür yada nasıl hesaplanır ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik nasıl madde olmaz açıklarmısınız. gözle görülmesi mi gerekiyor madde olabilmesi için

elektriğin ağırlığı olduğunu sanmıyorum ama varsa ölçüp ne yapacaksın çok merak ettim aydınlatırsan memnun olurum

Elektrik,iletken içinde hareket eden elektronlardır. Elektronların da bir kütlesi vardır ama pozitif yüke göre ihmal edilebelecek kadar (ölçemiyor da olabilirler :D ) küçük kabul edilir.

arkadaşlar hepinizin yeni yılı kutlu olsun kuyuya bir taşta ben atayım elektriğin kokusu varmıdır buyrun kolay gelsin

elektriğin ağırlığı elektronun ağırlığı kadardır diyebiliriz... 1 Amper akımın ağırlığı 6,02x10^28 tane elektronun ağırlığı ne ise odur... Bu da çok küçük miktardır... bunu öğrencilerim sormuş idi... Akım geçmeyen 3 metre kablo ile üzerinden 10 amper akım geçen aynı kabloyu hassas terazi ile tarttık ve değişen bir şey olmadığını gözlemledik...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri