buat içi bağlantı

bugmenot

Üye
iyi akşamlar herkeze bir sorum olucak yardım edebilirseniz sevinirim okulda çocuğa ödev vermişler yardımcı olmak istiyorum bende ev içinde sigortadan bi oda enerji gidiyo odada 1 priz bir lamba var buatın içinde nasıl bağlanıcak bu yardımcı olursanız sevinirm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
aslında şole söleyeyim 1 sigortayı hem lambaya hem prize kullanmak doğru değil priz ve aydınlatma sigortalarını ayırmak lazım.eğer siz bir sigortada diretirseniz sigortanın girişine faz gelir çıkışından oda buatına gider lamba için dersek sigortadan çıkan faz aşagıya anahtara iner anahtara bağlanır anahtar çıkışı buata çıkar lambaya gider lamya bağlanır.nötr ucu direk gelip buattan lambaya gider.priz içinse sigortdan gelen faz ucu buatta ek alınır aşağı prizin ucuna girer nötr ucuda aynı şekilde buatta eklenir aşağı priz ucuna girer.prize topraklama çekmek gerekir onuda sigortaların ordan gelip direk aşağı prize inmelisiniz.anlatım pek sağlıklı olmadı ama....

bi şemayla gösterebilirmisiniz yardımınız için çok tşekkürler

googlede arattır temel elektrik devreleri diye orda bağlantılar var şema yükleyemedim ordan istediğin çizim var bakabilirsin

fazla kafa nız karışmasın çok basit sigortadan gelen 2 koyu renk kabloyu 1 . anahtara düz indirin 2. pirize düz indirin sigorta tarfından gelen açık renk bir kabloyu nötür yap sigorta tarfından gelen sarı üzeri yeşil çizgili kablo toprak doğrudan pirize indir buata sade nötür bağlatısı kalır lambaya iki kablo çektin kablonu tekini direk anahtara diğer tekinide buata bekleyen nötüre sıkıca bağla kılemens ini vur tamam dır ... pirize nötür indirmeyi unutma ... ayrıca bu kablolar 2,5 luk nya olcak .. kolay gelsin yapamsan çağır gelirim ....

Arkadaşım öncelikle aydınlatma ve priz linyeleri ayrı ayrı linyelerden beslenmeleri gerekir.Çünkü prizde herhangi bir sorun meydana geldiğinde lamba yanmaya devam eder sigorlatalarırı farklı old. için.Priz için 2.5mm lik 3 adet kablo gelir faz,nötr ve toprak.Aydınlatma için 1.5mm lik 2 adet kablo gelir faz ve nötr.

PRiz için topraklama kullanmıyorsun sanırım ve aynı linye hattını kullanmaman sağlıklı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri