YENİ BİR BİNADA ELEKTRİK ABONELİĞİ KONUSUNDA!

murat32

Üye
yeni bir binadan daire satın aldık ancak müteahhit bir şekilde daireye elektrik bağlatmış daireye henüz taşınmadık abonelik için bizden 500tl gibi bir ücret talep ediyor bende buna yanaşmadım "elektriği bağlatabilirsen bağlat" diyor kaçak elektrik kullanır duruma düşmek istemiyorum benim ne gibi bir işlem yapmam lazım abonelik ücreti bu kadar fazlamıdır? yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler konu hakkında bilginiz varsa lütfen yardımcı olun!
not:tapuyu yeni aldık ve kat irtifaklıdır.daire 80m2 meskendir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sen dairenin elektirik tesisatınnı çek ondan sonra sayaç faturası nı tedaşa ver 85 tl falan bir ücret ödüyorsun onlar abone yapıyorlar

80 m2 ev için 500 lira abone masraf istenmesi mantık dışıdır. mütahhitinizin kâr peşinde olduğunu düşünüyorum. tedaşa giderek uygun cevabı alabilirsiniz. ilave olarak binanın oturma izni olup olmadığını araştırmanızı öneririm.
kolay gelsin.

tesisatı yapan elektrikçi,firma kanalı ile yaptırabilirsin,
gerekli belgeler
nufus cuzdan fotokopisi
oturma ruhsatı(yapı kullanma izin belgesi)
tapu fotokopisi
t.u.s belgesi(denetim şirketi veya elk.mühendisinden)
elektrik projesi
iş başlama-iş bitim belgesi(elektrikçi tarafından)
sayaç bilgileri
abone ücreti (talep güce göre değişir 100-150 tl)

sayaç ücreti 60 tl
t.u.s ücreti 100-300 arası
dosya ücreti (elektrikçi tedaştan görevli memura tesisatı kontrol ettirip sayacı mühürletecek abone olabilir yazısı alacak) 50-100 tl
zaten minumum 400 tl civarı para çıkacak
uğraşmasıda cabası sen bilirsin......

ardaa ...... öyle ben geldim işte para ,abone olucam diye bişey yok,prosüdür çok.
inşaatta en çok denetlenen işlerden birisidir ...elektrik..

ademcelik .... abone ücreti ve diğer masraflar m2 bağlı değildir.

ben bi konuda yardım almak istiyorum fakat soruyu nereye yazacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz

tedaşa burda anlattığın gbi anlatmanı temenni ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri