evdeki elektrik tesisatındaki parazit

denz52

Üye
İyi çalışmalar

Evde 7 li çoklu prize bilgisayar,lcd televizyon,receiver hepsi bağlı çalıştırıyorum.
özellikle lcd den bir parazit sesi geliyor.altın uçlu scart kablosu da aldım.çok az bir azalma oldu.sadece TV ve receiver bağladığımda yine var.(parazit sesi hep var yani kanal geçişlerinde felan değil).kullandığım çoklu priz heryerde satılan tip ,özel bir marka model değil.receiver da öyle. receiver arkasına giren anten kablosunu çıkardığım zaman ses gidiyor -tabii yayın da gidiyor?
koaxiel anten kablosu merkezi çanak sisteminden geliyor!

İki sorum olacak ,bu paraziti nasıl önlerim?
Diğer sorum; tüm bu cihazları (voltaj düşmelerinden ve/veya elektrik kesintilerinden etkilenmemeleri için) nasıl korurum?
Akım koruma prizleri işimi görürmü (içlerinde filtre olanlar da var)
Yoksa bunlar kandırmaca mı?
Yada kesinlikle bir UPS mi almalıyım?

Önerilerinizi alabilirsem sevinirim?forumda biraz araştırdım ancak net bir cevap bulamadım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dostum o ses elektiriksel olmaz herhalde kabloları bi kontrol et diger soru icin ufak ucuz ups ler war onları düsüne bilirsn

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri