Kaçak akım rölesı nasıl bağlanır?

size yazdıktan sonra denedim ters de çalışıyor.(ben hep düz bağlarım)en çok dikkat etmen gereken başka kaçak akım üzerinden beslenmeyen bir alıcının nötrü ile temas etmemesidir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
farklı bır sorum daha war. iç tesisatta telefon ve anten kablosunu nasıl cekicez elektrik boatının içinden mi gececek.yada.. çıkış uclarını nereye kadar cekıcez arastırdım ama bulamadım

tv ve telefon zayıf akım olduğu için ayrı çekiceksin ayrı boru ve buvat kullanılacak elektrik hattının içinden diil çıkış ucları derken daire içindenmi kastın ?

hayır abi örneğin tek katlı müstakil ewin anten ve telefon kablo uclarını dıyorum

anten kablosunu bi ucu tv pirizine diğer ucuda çatıya veya anteni nereye takıcaksan çekilcek telefonda telefon kablosunun bi ucu telefon pirizine diğer ucuda bina girişindeki telefon kutusuna çekiceksin yalnız işi bilmiyosan ve kendin yapıcaksan burdan anlatmayla olmaz

kaçak akım seri tesisatta seri bağlı olduğu için giriş ve çıkışı yokdur..

zaten kaçak akım koruma röleleri tali tablolarda kullanıldığı,için sadece tali tablonun kullanıldığı tesisatı(daireyi) koruyacaktır.bu genelde böyledir.

anladıgım kadarıyla direkten gelen faz ve nötrü 300ma yangın koruma rolesının atından giriş yapıp cıkısıları elektrık sayacına sayactan cıkan faz ve notru 30 ma lık hayat koruma rolesının alt tarafından gırıs yapıp ust tarafından cıkan fazı otomatlara notru de dırek wercem demii?

kacak akım rolelerınde her zaman gırışler ustten olur cıkıslar alttan olur bunu bilin arkadaşlar yoksa bobin calışmaz bobin yanar

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri