tasaruf ampulleri hk.

aks_fazli

Üye
selam arkadaşlar.

tasarru için aydınlatma sisteminde sensör kullandım fakat sensör kullandığım tarihten itibaren tasarruf ampulü değiştirme oranım yükselmeye başlatı yani tasarruf edeyim derken zarara girmeye başladım.

tasarruf ampulleri neden arızalandı.?
tasarruf ampulü ile sensör çalışması uygunmu?

cevaplarınızı bekliyorum iyi calışmalar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ayrıntısını bende çok iyi bilmiyorum ama sensörler akkor lambalarla çalışıyor tasarruflu lambalardaki elektronik devrelerle çalışmıyor arıza yaptırıyor sensörler transistör çıkışlı olduğu için olabilir çıkışına role koyrsanda sürekli role üstünden devreyi tamamlayıp aktif kalıyor hazır role çıkışlı sensörlerinde 220v olanı piyasada yok satıcılar sadece akkor lamba ile kullanın diye uyarması gerekir aslında iç yapısını yada elektroniğini incelemedim fakat bozuk bir tane elime geçerse açıp bakmayı düşünüyorum

Tasarruflu tabir edilen ampullerin,sönme-yanma periyodu ,asgari 2,5dakika olmalıdır.Ampul
ömürlerini,yanma-sönme sıklığı tayin eder.Çok sık yanıp-sönen yerlerde ( pahalı tip uygun
ampuller tabiiki var ),tasarruflu ampul kullanmak bu nedenle uygun değildir.Fluoresant am-
pul kullanmak düşünülür ise,balastlarının,sıcak ateşlemeli elektronik tip balast olması gere-
kir.Osram Dulux El Vario tasarruflu ampuller,çok sık açıp kapama için uygun seridir.

Tasarruflu denilen kompakt FLORESAN lambalar sürekli açıp kapatmaya uygun değildir. Floresan lambalar, start esnasında deşarj akımına ihtiyacı vardır. Bu nedenle sık devreye girip çıkmalar lamba ömrünü aşırı derecede kısaltmaktadır.

tasarrflu lambalar sensörlere bağlanmaları uygun degildir.belli zaman dilimine ihtiyaç duyarlar.sensörler tasrf.lambların ömürlerini ort. yarı yarıya düşürürler.

sensör de tasarruflu ampül kullanmak kesinlikle yanlış bir harekettir
sensörlü armatörlerde elektronik bir devre ile çalışan ampül çeşidi kullanılmaz aksi takdirde çok çabuk arıza gösterir

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri