akıllı sayaç hatası olurmu

t1 t2 ve t3 zamanların günlük tüketimi T(toplam tük.) ile aynı olması lazım değilmi bende bu 3 zamanın toplamı T de görünen toplamın yarısı çıkıyor nedeni arızamı yoksa baska bişimi bilen yardımcı olursa sevinirim ben arızalı oldugunu düşünüyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Doğru düşünmüşsünüz 3 zamanın toplamı ana toplamı vermel4. zaman zaten kullanılmıyori

saat zaman pili işaretine bak kesinlikle pil bitmştir bundan dolayı t1t2t3=t top tutmaz garanti süresi geçmemiş ise yenisi ile değiştiriliyor eger garanti geçmişse yenisi

Elektronik sayaçlarda T = T1+T2+T3 olmak zorunda .Fakat sayaçlar 5 tam 3 ondalık değer olarak kayıt yapıyor. 00000.000 gibi. eğer sayaç toplamı yüz bini geçmş ise T1 T2 T3 değerlerinin toplamının başına 1 rakamını bırakırsan sayacın T değerini altı haneli olarak okuyabilirsin. Eğer sayaç yeni takıılmış veya yüz bini devirme gibi bir ihtimal yoksa sayaç arızalıdır.
Arızalı sayaçlarda genelde, haftasonu tarıfesi olarak düşünülmüş ama daha değerlendirmeye alınmamış dördüncü tarife olan T4 hanesine de kayıt yapar. Bu tarifede kayıt varsa sayaç kesin olarak arızalıdır

evet sayacınız arızalı cünkü T=T1+T2+T3 dür.tavsiyem sayacınızı mekanik saatle değiştirmeniz.ayrıca T ile zaman dilimleri arasındaki farkıda tedaş sizden tahsil edecektir.

evet sayacınız arızalı cünkü T=T1+T2+T3 dür.tavsiyem sayacınızı mekanik saatle değiştirmeniz.ayrıca T ile zaman dilimleri arasındaki farkıda tedaş sizden tahsil edecektir.

Tedaş Bedaş v.s. dağıtım şirketlerindeki uygulamalara göre elektronik sayaç ile değiştirilen bir mekanik sayaç , sayaç sisteme alındıktan sonra tekrar mekanik sayaç ile değiştirilmez/ değiştirilemez

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri