160 amper kompak

fırat84

Üye
merlin_gerin marka 160 amper kompak şalter atmış enerjıyı kestiğimiz halde kompak şalteri kuramıyorum.reset dügmesını aradım ön yüzünde hıc bir isaret yok kompak eski oldugu icin üzrende modelıde yazmıyo reset butonunu bılınınız varmı teşekkurler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhabalar
eğer şalter arılzaanmadıysa kurma kolunu tam olarak aşağıya indir. tam olarak aşağıya indiğini görünce yukarı doğru kaldırarak kur.

merhaba. bende amasyalı arkadaşa katılıyorum. şalter eğer arızalı değil ve attıktan sonra ortada kalıyorsa aşağıya iyice indirdikten sonra yukarıya kaldırıp kurabilirsin. reset modelini bilmediğim için reset düğmesi hakkında bişey söyleyemeyeceğim. fakat reset düğmesi kaldırmak için değildir. bunu hatırlatırım.
selametle

kompak tam ortada kalmış aşagı denedim gelmiyo tam ortada kalmış yukarıda gıtmıyo aşagıda gelmiyo reset butonunundan anlatmak ıstegım tekrar dan kurmak için kullanılan buton

şalteriniz reset değil "trip" modunda kalmış.
Diğer arkadaşların da dediği gibi kurulması için önce aşağıya basıp sonra yukarı kaldırlması gerekirdi.
Ama siz bunu denediğiniz halde hala kurulmuyorsa üzgünüm ki şalteriniz arızalı ve değişmesi gerekir.
Şalterlerin üzerindeki trip butonları şalter kurulu vaziyette iken test için şalteri düşürmede kullanılır.Şalter düşer ve orta konumda kalır.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim problemın ne oldugunu çözdüm kompak şalter raya montajlı bı kompak.kompak şalteri söktüm arka kısmın raya montaj olan kısmında bı saatçi tornavıdasının gireceyı bı yer kadar delık var o delıkten iceri tornavıda sokuldugunda kompak şalter reset ve trip moduna gecıyo yani o düğmeye arkadan basıldıugında kompak üsttede olsa ortada da olsa kapalı konumuna gelıyor yani kompak atıyor ama gene de yardımlarınız için teşekkürler

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim problemın ne oldugunu çözdüm kompak şalter raya montajlı bı kompak.kompak şalteri söktüm arka kısmın raya montaj olan kısmında bı saatçi tornavıdasının gireceyı bı yer kadar delık var o delıkten iceri tornavıda sokuldugunda kompak şalter reset ve trip moduna gecıyo yani o düğmeye arkadan basıldıugında kompak üsttede olsa ortada da olsa kapalı konumuna gelıyor yani kompak atıyor ama gene de yardımlarınız için teşekkürler

Bakın bunu bilmiyordum.Ama öğrenmiş oldum.Günün birinde bu tür bir şalter ve arıza ile karşılaşırsam kesin daha rahat çözeceğim.
Sorunu çözdükten sonrada cevap verip paylaştığınız için
+ pop

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri