elektrik tesisatçılığı yetki belgesi alımı hakkında

merhaba arkadaşlar siz değerli meslekdaşlarıma danışma gereği duyduğum bir konuyu paylaşmak istedim. arkaşlar ben meb nın bir kursuna katılıp bu belgeyi almak istedim. ama okulda yapılan bir yanlışlık nedeni ile sınav hakkım yandı. bende bir yıl daha beklememek adına bir araştırma yaptım ve özel bir kurs 1600 tl karşılığında 5 ay kursa tabi tutup sınava sokup bu belgeyi verdiğni söylüyorlar. sizce bu kurs un vereceğini idda ettiği belge legal midir beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim saygılarımla. şimdiden teşekkür ediyorum.

Teknik Bilimler Meslek Kursları - PLC- www.teknikbilimler.com PLC sözünü ettiğim kursun adresi dir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
idaa eden okuldan örnek diploma iste ve okulun ismini adresi al ve İl Eğitim Müdürlüğüne git orada sor daha iyi cevap alırsın. Veya bir yakında ki meslek okuluna git tüm ve oraya sor. Ben bunu ilk sefer duyuyorum. Sonucu da buraya yazarsan çevremiz deki insanlara da bu bilgiyi aktarırız.

selam aşagıdaki link işinizi görür.

Mesleki ve Teknik Açık Öğretim

ve tamamen ücretsiz sadece 40 tl.(ders kitabı )ücreti, 7 tl. posta pulu yolluyorsun başvurunu yapıyorsun evde dersine çalışıp sonra belirtilen zamanda sınava girerek yetki belgeni alıyorsun.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar siz değerli meslekdaşlarıma danışma gereği duyduğum bir konuyu paylaşmak istedim. arkaşlar ben meb nın bir kursuna katılıp bu belgeyi almak istedim. ama okulda yapılan bir yanlışlık nedeni ile sınav hakkım yandı. bende bir yıl daha beklememek adına bir araştırma yaptım ve özel bir kurs 1600 tl karşılığında 5 ay kursa tabi tutup sınava sokup bu belgeyi verdiğni söylüyorlar. sizce bu kurs un vereceğini idda ettiği belge legal midir beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim saygılarımla. şimdiden teşekkür ediyorum.

Teknik Bilimler Meslek Kursları - PLC- www.teknikbilimler.com PLC sözünü ettiğim kursun adresi dir

Evet arkadaşlar size kurs bitirme belgesi veriyor hic bir gecerliliği yok
Saygılarımla

elektrik-çi kardeşim ben oda başkanıyım, bu belge dışarıdan bir kuruluş tarafından verilemez. senin lik adresini verdiğin yerler sadece kurs bitirme belgesi verebilir. Bunun da resmiyette bir önemi yoktur. Ne mezunu olduğunu bilmiyorum yazarsan daha net yardımcı olabilirim. Tesisat yapabilmek için gereken belgeyi şöyle özetleyeyim. Ustalık belgesi= Çıraklık eğitim merkezlerinden verilir. bu belgeyi alabilmek için Endüstri meslek lisesi elektrik bölümünü bitirip Çıraklı eğitim merkezinde sadece belge alabilmek için imtihana girmen lazım veya Çıraklık eğitim merkezinin çırak-kalfa ve ustalık kurslarını bitirmen lazım. meslek yüksek okulu mezunu isen çıraklık eğitim merkezinen sadece iş yeri açılış belgesi alman yeterli. detaylı bilgi istiyorsan yazışalım.

Atoll kardeşim dışarıdan belgeler sadece kurs bitirme belgeleridir, referans yerine geçer sadece. kesinlikle yetki belgesi yerine geçmez. ben afyon elektrikçiler odası başkanıyım. kimseye kanmayın. En yakın Çıraklık eğitim merkezine müracaat edin okul ve sigorta bilgilerinize göre yönledirilirsiniz ve oradan bu belgeyi alırsınız.

i.halilercin kardeşim o dediğin liklerden alınan belgeler sadece kurs bitirme belgesidir. yetki belgesi değildir. Çıraklık eğitim merkezlerine müracaat ettirin insanları yanıltmayın

i.halilercin kardeşim o dediğin liklerden alınan belgeler sadece kurs bitirme belgesidir. yetki belgesi değildir. Çıraklık eğitim merkezlerine müracaat ettirin insanları yanıltmayın
Ne münasebet, burada kimseyi yanıltmıyorum. Bende 2 .sınıf elektrik tesisatçılığı yetki belgesini aldım ve şuan 1. sınıf için çalışıyorum.

selam aşagıdaki link işinizi görür.

Mesleki ve Teknik Açık Öğretim

ve tamamen ücretsiz sadece 40 tl.(ders kitabı )ücreti, 7 tl. posta pulu yolluyorsun başvurunu yapıyorsun evde dersine çalışıp sonra belirtilen zamanda sınava girerek yetki belgeni alıyorsun.

bende 3 sınıf için müracaat ettim mayıs ayındada ilk sınavı var eylül ayında ise uygulamalı sınav ve sınavlar ikamet edilen şehire göre meslek liselerinde yapılıyor ayrıca bende ilk başta itimat etmediğim için iş gereği yolum ankaraya düşünce eğiteke uğradım kaydımı orda yaptım.3 sınıftan sonra eğer sınavlar verilirse 2 sınıf ....vs devam eder.kadıköydeki bu tip kurslarada itibar etmeyelim setifikayı meslek liselerinde açılan kurslardan çıraklık eğitim merkezlerinden ve eğitekten almak daha sağlıklı kolay gelsin

bende 3 sınıf için müracaat ettim mayıs ayındada ilk sınavı var eylül ayında ise uygulamalı sınav ve sınavlar ikamet edilen şehire göre meslek liselerinde yapılıyor ayrıca bende ilk başta itimat etmediğim için iş gereği yolum ankaraya düşünce eğiteke uğradım kaydımı orda yaptım.3 sınıftan sonra eğer sınavlar verilirse 2 sınıf ....vs devam eder.kadıköydeki bu tip kurslarada itibar etmeyelim setifikayı meslek liselerinde açılan kurslardan çıraklık eğitim merkezlerinden ve eğitekten almak daha sağlıklı kolay gelsin
Mesleki ve Teknik Açık Öğretim kurumu 1986 öncesine kadar enerji bakanlığı gözetiminde hizmet veriyordu tarih sonrasında milli eğitim müdürlügüne geçti

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri