Elektrik sayaç bağlantıları

Monofaze Sayaç Bağlantısı:
monofaze-sayac.jpg

Trifaze Sayaç Bağlantısı:
trifaze-sayac.jpg

X5 Sayaç Bağlantısı:
uc-fazlı-akim-trafolu-sayaca-baglantisi.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aktif, reaktif, kapasitif sayaç bağlantı şekillerini almak istiyorum
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
mekanik tip sayaçların bağlantılarını demek istemiştim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar arkadaşlar,
Cami elektriği için Elektrik dağıtım aş.ler 2 adet sayaç istiyor. Diyelim ki eski bir camiye klima aldık. Enerji panosunda 3f sayaç var ve tabloya giden tek kablo. Enerji panosuna bir sayaç daha ekleyerek tabloya giden tek kablo 10 luk kablo herhalde anladığım kadarıyla bu eski kablo üzerinden 2 sayaç okuması gerçekleşebilir mi? Yani panoya kadar aydınlatma ve klima ayrı hatlar tablo-enerji panosu 10 luk kablo enerji panosunda 2 sayaç klima ayrı aydınlatma ayrı okuyacak? Fikrinizi alabilir miyim?

camilerin genel sayaçlarının faturalarını edaş lara mühtülükler ödemekte
lakın o camıde klıma varsa müftülük bunu ben ödemem diyor
halıyle edaş lar camiilere 2 sayaç taktırıp genel sayacınkini resmi işlemler vasıtasıyla müftülüklerden
klima sayaçlarının faturalarınıda camii derneklerinden yada imamlardan (şahıslardan) tahsil etmekte
olay bu
senın soruya gelince tesishat uygunsa eğer mevcut sayacın kolan sigorta girişinden ikinci bir hat çekiliyor,
eğer uygun diilse mevcut (camiye monafaze girer klima trifaze dir v.s...)direkten yada box tan camiye giden sebeke hattı değiştiriliyor ve sayaç takılıyor işin özü bu.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri