IP Koruma derecelerinin anlamları

İP Koruma Sınıfları Tablosu

IP_KORUMA_SINIFLARI_TABLOSU.JPG

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teknik adam-41 arkadaşım senin bu samimiyetin ve egoist olmadan paylaşımcı yanın seni hiç tanımamama rağmen bende 40 yıllık arkadaş hissi uyandırıyor.Bu davranışınla umarım diğer arkadaşlarımıza da örnek olur ve bilginin sevgi gibi paylaşıldıkça arttığı gerçeğini herkese öğretirsin.Seni tüm bu davranışlarından ve örnek teşkil etmen olayısı ile kutluyorum.Selamlar ,saygılar.

Sayın Teknikadam_41 arkadaşım ;

Gerçektende çok kısa bir süre önce aramıza katılıp bu forum sitesine verdiğiniz katkılarınız, aktardığınız değerli bilgi birikiminiz, araştırıp yazdıklarınız, eleştirip çözdükleriniz için bende sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Umarım (inşaallah) bir önceki geldiğin forum sitesinde olduğu gibi kırılıpta buradan ayrılmazsın.

Verdiğin bu IP KORUMA DERECELERİ ve ANLAMLARI tablosunu çok beğendim, çıktı alıp işyerimde bulunduruyorum. (zaten böyle birşey arıyordum.) Teşekkürler...

Engin denize bir damlada benden... :)

üstad çok teşekkür ederimbukadar içten bir şekilde deneyimlerini ve araştırmalrını bizimle paylaşttığın için saygılar....+1

teşekür var dı ama hangi katalokta gördüm unutmuştum belki siemens idi
yine de teşekürler elinize sağlık

bu koruma sıınıfını kimse önemsemediği için fazla bilende yoktur, genelde motor etiketlerine bakılmadığı için önemsizmiş gibi görünür ben de geçen hafta bi kitapta görmüştüm, ıp 55 sınıfının en iyi koruma sınıfı olduğunu biliyodum ama ben onu rakam olarak ellibeş biliyodum meğersem her rakamın ayrı bi ifadesi varmış :)

Ip 54 ve Ip55-56 arasındakı fark nedir üstadım ? emonun yayınladııgı sunumda galıba sadece ıp 54 mu oluyor.. aradakı farka pek değinmemişler

Ip 54 ve Ip55-56 arasındakı fark nedir üstadım ? emonun yayınladııgı sunumda galıba sadece ıp 54 mu oluyor.. aradakı farka pek değinmemişler

1.Rakam katı cisimler için korumayı 2.Rakam sıvılardan korumayı belirtiyor her rakammın açıklaması tabloda gayet açık ve net belli. Farkı nasıl anlayamadınız?

ip korumayla ilgili daha detaylı bilgiyi nerden bulabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri