CNC yapmak zorunda kaldım

Bu yaptığın hikat - garibesiyle strafor bile işlemeyemessin...

1.7 ) kişilere, kurumlara hakaret etmek veya argo kelimeler kullanmak kesinlikle yasaktır.

3.12 ) Mesajlarınıza hakaret, şiddet kin ve nefret içeren ifadeler, kullanmak yasaktır.

Uslubunu duzelt, ve gereksiz polemikler yaratacak ifadeler kullanma.
Senin o yurdunun insanı herşeyi bilmeyip ne iş olsa yapmayıp uyanık olmasaydı şu an Türkçe değil Fransızca yazı yazıyodun foruma.

Arkadaşım.

yazını okudum.

Yurdum insanı :
1- Herşeyi bilir.
2- Ne iş olursa yapar.
3- Çok uyanıktır ava giderken av olur.

Açıklamamı yaptıktan sonra ,

2300 x 2100 x 1000
yani ; Y - 2300 ,X - 2100 ve Z - 1000 , Y-X olurda Z - 1000 mümkün değil. Yani 1 metre spindll aşağı yukarı inip çıkacak.

Yani ,uzun lafın kısası sen ne istediğine bir karar ver. Nerde kullanacağınada karar ver ve profesyonel bir yerden hizmet satın al.

Bu yaptığın hikat - garibesiyle strafor bile işlemeyemessin...

dostum yorumunu okudum şu anda makinem bitti son rötuşları atıyorum videoları koyacağım merak etme.
Edison 5000 defa ampül denemesinde bulundukdan sonra çevresindekiler başarısız oldun bırak artık bu ampül işini diyor edisonda ben başarısız değilim amülün nasıl çalışmayacağının 5000 yolunu buldum diyor...
bütçem var yapacak gücümde var (emek olarak) söker bir daha yaparım...
ateşleyici yorumların için teşekkür ederim.

aslında z ekseni için 1 metre biraz saçma
kötülemek amaçlı söylemiyorum
kesinlikle burda bir emek var.

ama şöyle düşünürsek z eksenin 1 metre olması demek, dik 1 metre malzeme işlemek istenmesi..
fakat y ekseninin raylarının olduğu köprü ne yazıkki 1 metreden düşük ?? yani tabladan yukarı 1 metre yüksek değil.. 1 metre malzeme nasıl içeri giricek ??
oynayan eksenler parçanın üstünden nasıl geçicek ??

Üstadım tabla iki parçadan oluşmakta yani bu görülen üst tabla birde X ekseninin vidali milinin üstünde bir tabla var üst tabla söküle biliyor ve alt tabla ile spindel arasında 110 cm boş alan oluşuyor...
sanırım sorunuzun cevabi olmuştur.
olumlu yorumlarınız için teşekkür ederim

- - - Updated - - -

Uslubunu duzelt, ve gereksiz polemikler yaratacak ifadeler kullanma.
Senin o yurdunun insanı herşeyi bilmeyip ne iş olsa yapmayıp uyanık olmasaydı şu an Türkçe değil Fransızca yazı yazıyodun foruma.
duyarlılığınız için teşekkürler

bu forumdaki insanlar bir şeyler üretmenin derdinde olan kişiler. sadece çok bilmişlik değil mesele. profesyonel hizmet verdiğini vadeden çok yer gördüm insanı yarı yolda bırakıyorlar ya da fiyatlar çok yüksek. en güzeli elinden geliyorsa kendin yapman. tebrik ederim. iyi çalışmalar.
beni bu yola profosyenel hizmet veren bir yer sevketti zaten düşüncelerinize katılıyorum.

dostum yorumunu okudum şu anda makinem bitti son rötuşları atıyorum videoları koyacağım merak etme.
Edison 5000 defa ampül denemesinde bulundukdan sonra çevresindekiler başarısız oldun bırak artık bu ampül işini diyor edisonda ben başarısız değilim amülün nasıl çalışmayacağının 5000 yolunu buldum diyor...
bütçem var yapacak gücümde var (emek olarak) söker bir daha yaparım...
ateşleyici yorumların için teşekkür ederim.

Hamza Bey projenizde başarılar dilerim.

Ayrıca bu cevabınız gerçekten zekice olmuş, kesinlikle profesyonelsiniz.

Zorunda kaldım diyorum arkadaşlar çünkü. 550 x 550 x 170 mm ebatındaki hobby cnc için anlaştığım izmirli arkadaş 3950 tl dediği fiyatı akşama 5000 tl yaptı. kendisine beni başka birisi ile karıştırğını anlatmaya çalıştım ama nafile. bende yıllar önce aldığım teknik resim derslerinden ve mekanik tecrübemden yararlanma vaktinin geldiği kanısına vardım arkadaşlar. Nihayet yola çıktım cnc yapımı için. bu yolda sağolsun konya kuludan meslek lisesi öğretmeni bir arkadaş önce cnc kontrol kartını sattı. sahibinden üzerinden sonra sorduğum sorulara cevap vermek istemedi. araştır kardeşim dedi. ve daha bir sürü tatsız konuşmalar. bende iade ettim kartını zaten beni yanlış bilgilendirmiş sattığı kart hiç bir işe yaramayacakmış. Uzun lafın kısası bu yolda başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. daha bir sürü hikaye... neyse arkadaşlar şu an 2300 x 2100 x 1000 mm ebatlarında bir cnc yapmaya başladım. daha öncesinden kullanımı ile ilgili bir bilgim olmayan bu makineyi inşallah sizlerle beraber çalıştıracağımı ümit ediyorum arkadaşlar. Kullandigım malzeme ve fiyatlarını sizlerle paylaşacagım belki bir işe yarar arkadaşlar.

kötü komşu adamı mal shibi yaparmış.... :)

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,828
Son üye
berkayerdem

Yeni konular

Geri