Arçelik 6103 S Çamaşır Pas Lekesi ve Gürültülü Çalışma

wisellite

Üye
Merhaba,

Arçelik 6103 s 7 yıllık bir çamaşır makinemiz var. Şu ana kadar memnunduk, en son 4 ay önce rezistansı değişti. Şu anda yaşadığımız problem çamaşırlarda tırnak kadar sarı kahverengi pas tarzı lekeler bırakıyor. Ayrıca son zamanlarda gürültülü çalışmaya başladı. Servis çağırdım tambur ve rulmanlarının komple değişmesi gerek dedi ve 250 TL fiyat istedi. Ben elektrikçiyim az çok makinelerden anlarım. İçini açıp temizlesem ve değiştirebileceğim parçalar varsa değiştirsem olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

webcam kurup skypeden bağlanırsan akşam nasıl söküleceğini tarif edebilirm

webcam kurup skypeden bağlanırsan akşam nasıl söküleceğini tarif edebilirm

sökme videolarını az önce biraz izledim yaparım gibi geliyor da öncesinde acaba bu leke sorununun çözümü gerçekten rulman değişiminde mi yoksa tamburu veya mili de değiştirmek gerekir mi?
Bir de eğer rulman ve keçelerle sorun çözülecekse bu 6103s modeli için rulman ve keçeleri nereden bulabilirim? Bu modelin kazanı yapıştırma mı yoksa tırnaklı vidalı mı? Bu arada İzmir deyim, çok teşekkürler hocam.

sanırım makinanızın sorunu kazan grubunda bulunan rulmanları su alıp pas yapmasından kaynaklıanıyor.keçe ve rulmanları cıkartıp yenisini yerine cakacaksınız ..önemli bir konu tambur üzerindeki milde bilye boşlugu varmı yokmu bakılacak birde kecenin burcu bakılacak eger bozuksa tornacıya 35 tl verekten hallediyor..makinanı toplayacak eslkisigibi sessiz iyi yıkayacaktır

sanırım makinanızın sorunu kazan grubunda bulunan rulmanları su alıp pas yapmasından kaynaklıanıyor.keçe ve rulmanları cıkartıp yenisini yerine cakacaksınız ..önemli bir konu tambur üzerindeki milde bilye boşlugu varmı yokmu bakılacak birde kecenin burcu bakılacak eger bozuksa tornacıya 35 tl verekten hallediyor..makinanı toplayacak eslkisigibi sessiz iyi yıkayacaktır

bu modelin kazanı pres mi yoksa vidalı mı, birde rulman keçe grubunun model numaraları nedir nasıl temin edebilirim?
saygılar

Ustalarım arçelik 6103 S modelinin rulman ve keçe grubunun parça numaraları nedir? ayrıca motor kömürleri nasıldır nereden bulunur?

İzmir Yeşilyurt merkez

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri