arçelik çamaşır makinası su almıyor yardım...

adidas19

Üye
15- 16 yıllık arçelik çamaşır makinası her işlevi yapıyor ama su almıyor konuları biraz araştırdım ama tam bilgi alamadım makinanın ust kapağını söktüm baktım 3 ventilede faz gözteriyor ölçü aeti ile baktıgımda nötr gelmediğini gordum zaten fazlar ortak nötr ler ayrı gelıyor .bende soketleri söküp 220 direk verdim ventillere hepsi sağlam sizce neyden olabılır kapak kilidinden şüpelendin onuda kapak acık ıken maknayı calıstırdım çalısmadı kapagı kapadım calıstı demekkı sağlam sizce neyden olabılır pompa kaldı aklımda

1. model ne?
2. su almayan yıkamada hiç bi işlem yapmaz. ?

su seviye şalteri kontagı yapışık kalmış olabilir yuvarlak plastik bir parçadır alttan ine bir hortum girer hortumu çıkarıp hortumun girdigi yere üfleyin çıt çıt ses gelmesi lazım kontaklarından ...orda sıkıntı yoksa o hortumun devamında yaklaşık 10-15 santimlik plastik bir boru vardır içinin tıkalı olmadıgından emin olun...bunun dışında pompanın saglam oldugundan emin olun ...ordada bir sıkıntı yoksa beyni kontrol etmek gerekir...

modeli bilmiyorum yazı fılan kalmamış uzerınde bu su seviye şarteli tam nerede?birde makına normal çalısıyor dönüyor sıkmada hızlı devirde dönüyor ama deterjan gozune suyu vermıyor ventıllere sadece faz verıyor nötr yok

Pompayi dene direk elek.vr oda deilse prosstatin icine ufle iki defa tiklamssi lazim o da deilse program cihazi arizali olabilir ama kapi kiliti yaniltabilir uclari cikar iki kalin kabloyu birbirine baglaa kesin sonuc olur

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

bugun prosstatin i denedim 2 defa çıtlama yaptı üfleyince sonra su sevıye hortumlarını kontrol ettım ıclerı temız pompayı cıkardım dırek 220 verdım çalısmadı dıkkatlı bakınca sargılarının yandıgını gordum sorun sanırım pompa arızasındanmış

Gecmis olsun kaardesimm pompayi deistir devam et

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri