Beko 2314 Bex Resetlenmesi

soner59

Üye
Makinamda kilit kapak kilidi sorunu oldu sanırım . Tüm aksamları süköp temizledim (elektrik panelleri dahil ) kilidi elle kilitleyip denedigim halde açık görünüyor.internettede bu makina hakkında detaylı bilgi bulamadım .
Bu makinanın nasıl resetlendigini bilen varmı.. Lg nin devre kartını kullanmışlar 6870ec9067a-0 bu numaradan bile arama yaptım bulamadım... Lütfen bu makinanın nasıl resetlendigini birisi yazsınnnnnn

Makinamda kilit kapak kilidi sorunu oldu sanırım . Tüm aksamları süköp temizledim (elektrik panelleri dahil ) kilidi elle kilitleyip denedigim halde açık görünüyor.internettede bu makina hakkında detaylı bilgi bulamadım .
Bu makinanın nasıl resetlendigini bilen varmı.. Lg nin devre kartını kullanmışlar 6870ec9067a-0 bu numaradan bile arama yaptım bulamadım... Lütfen bu makinanın nasıl resetlendigini birisi yazsınnnnnn

bi bak ama işine yaramaz anladığım kadarıyla senin kapı kilidi ve kilidi çalıştıran kart üzerindeki triak arızalı

Ekli dosyalar

• 2314bex.jpg
    2314bex.jpg
    16.4 KB · Görüntüleme: 69
öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. anladıgımız kadarıyla kart üzerinde 3 adet triak mevcut . tedarik edebilirsek üçünüde degiştirip deneyecegiz . son durumu burdan tekrar yazacagım. test menüsünede giriş yapıldı ama dediginiz gibi pek bir işe yaramadı :)

istanbul karaköyde çığır elektronikte triakları bulabilirsiniz.

kapı kilidine takılan soketin plastik kapağı var onu kaldırıp içinde yanık olup olmadığını kontrol et.aksi taktirde taktığın triac lar tekrar patlar.

bandırmada bir tamirci buldum sorun triak ta degilmiş ona enerji veren role varmış onun degiştirmiş ...sorunum ucuz bir şekilde çözüldü.. sayenizde çözüme ulaştım triak aramak için elektronikçileri dolaşmasaydım bu arkadaşı bulamayacaktım...
ihtiyacı olan arkadaşlar özen iş bandırma telefonu ve adresi internette var herkese çok teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri