ARCELİK 3650 FT ARIZASI

ademarslan

Üye
merhaba arkadaşlar makinayı actığımda pat diye bir ses kart tarafından ardından evin sigortası attı.makinanın kapagını açtım en üstten ikinci kablo soketi(kapak kilit dügmesine tahliye pompasına vs.)giden soket kararmış.kartı söktüm soketin hemen yanındaki atlama köprüsü ayrılmış.köprüyü tekrar taktım.kartı takarak tekrar denedim.a,yine aynı yukarıdaki yazdıklarım.bu sefer ise acs08 transistörü ve kapak kilidine giden turuncu beyaz soket yolunu uçurmuş.tahliye motorunu söktüm.komple içi taş gibi olmuş.hatta kapagı zor söktüm.şimdi benim düşündüğüm;
tahliye pompası zorlandığı için sigorta attırarak yukarıdaki parçaları uçururmu.birde acs08 transistörü nerede bulabilirim.karabükte yok
saygılar

merhaba arkadaşlar makinayı actığımda pat diye bir ses kart tarafından ardından evin sigortası attı.makinanın kapagını açtım en üstten ikinci kablo soketi(kapak kilit dügmesine tahliye pompasına vs.)giden soket kararmış.kartı söktüm soketin hemen yanındaki atlama köprüsü ayrılmış.köprüyü tekrar taktım.kartı takarak tekrar denedim.a,yine aynı yukarıdaki yazdıklarım.bu sefer ise acs08 transistörü ve kapak kilidine giden turuncu beyaz soket yolunu uçurmuş.tahliye motorunu söktüm.komple içi taş gibi olmuş.hatta kapagı zor söktüm.şimdi benim düşündüğüm;
tahliye pompası zorlandığı için sigorta attırarak yukarıdaki parçaları uçururmu.birde acs08 transistörü nerede bulabilirim.karabükte yok
saygılar

kapı kilidi arızalı kilit ve kart üzerinde acso8 ler değişmesi lazım.malzeme bulamassanız beni arayın yardımcı olurum.

Bence abim ..Kart,kapi kilidi ve tahliye matoru deyisdirmen lazim.Ana kart yapan kart cok zor tamir edilir.Cok zaman kart yenisiyle deyisdirmek lazim oluyor..

saygılar

arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.tahliye motoru full çakıl tası olmus resmen temizleyerek bosta çalıstırdım.sorun yok sayın bakımcı arkadasım dediği konuyla ilginecem.sayın bakımcı acs08 transistör ayrıca kapı kilitin içindedemi var.ankaradan arkadaşa sorduruyorum bulamazsam size geri dönüşte bulunurum
saygılar

arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.tahliye motoru full çakıl tası olmus resmen temizleyerek bosta çalıstırdım.sorun yok sayın bakımcı arkadasım dediği konuyla ilginecem.sayın bakımcı acs08 transistör ayrıca kapı kilitin içindedemi var.ankaradan arkadaşa sorduruyorum bulamazsam size geri dönüşte bulunurum
saygılar
acs 08 thristördür
thristör yerine 1 amp'lik triyak kullanabilirsiniz sadece tamamen zıt yönde monte etmelisiniz
47:ohm: 2 adet flim rezinstans ve 1n4148 diyotuda değiştirmelisiniz.

IMG_20131210_224220.jpg
IMG_20131210_224259.jpg

KARTIN RESİMLERİ

Hocam 1 amperlik herhangi bir triak olabilirmi.47:ohm: 2 adet flim rezinstans ve 1n4148 diyotun yeri neresidir.acaba .kilit mekanızmasındaki acs 08 demi triakla değiştirilmesi gerekir.yardımlarınız için teşekkürler

Acs08 elemani taksam denemeden once kontrol edin dediginiz noktalar varmidir arkadaslar

Acs08 elemani taksam denemeden once kontrol edin dediginiz noktalar varmidir arkadaslar
triyak Mac97veya 103 kullanabilirsiniz
R-46
R-56
D-35ve üzerindeki 2 transistörlerü her ihtimale karşı değiştir

Son düzenleme:
kart üzerindeki acs08 yerine bulmuş oldugum acs 108 taktım.kalkan yolu lehimleyerek denedim.makinayı çalıştırdım evet sigorta atmadı ve karttanda patlama sesi duymadım.mini 30 dakika programına aldım.yıkamayı bitirdi.iki nokta dikkatimi çekti.22 21 dakika arası bana 4 dakika gibi geldi.2)eşim ise yıkama bitirdikten sonra kapagı açma dügme ışınıgının yandığını açma düğmesine basınca kapagın açıldığını söylüyor.makina ise işlemi bitiriyor.kapak açılmıyor taki açma kapama anahtarından makinayı kapatıp 2 dakika sonra açılıyor.biraz uzun oldu kusura bakmayın.cevaplarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri