3340 f arçelik ç. m. ön yıkama yedi yanıp sönüyor

arkadaşlar ön yıkma yedi sürekli yanıp sönüyor . başlat iptal tuşu çalışmıyor . makine hiç bi şekilde çalışmıyor . kapak sürekli kitli kalıyor . başka bi konuda okudum ntc sensörü arızalı diye peki bu sensör makinenin neresinde

İzlemeniz gereken yok ;

Öncelikle makineyi kapatın
Pogram düğmesini pamukla 90a getirin
Başla Bekle tuşunu basılı tutarak Açma kapama düğmesini açın
Başla bekle tuşu üzerindeki ışık yanıp sönene kadar baslı tutmaya devam edin. yanıp söndüğünü görünce elinizi başla tuşundan çekin
Bir kere daha başla tuşuna basın kapı kilitleyecek ve tüm ışıklar yanıp sönecek
tüm ışıklar yanıp sönerken program düğmesini sıkma konumuna getirin
ve başla bekle tuşuna uzun süre basılı tutun. ve ışıklar sönecek.
tüm ışıklar sönünce makinayı kapatın ve yeniden açın.
sorun düzelmiş olması lazım. tekrarlar ise ntc yi değil Ana kartı (elektronik kartı) değiştirmeniz gerekicek

İzlemeniz gereken yok ;

Öncelikle makineyi kapatın
Pogram düğmesini pamukla 90a getirin
Başla Bekle tuşunu basılı tutarak Açma kapama düğmesini açın
Başla bekle tuşu üzerindeki ışık yanıp sönene kadar baslı tutmaya devam edin. yanıp söndüğünü görünce elinizi başla tuşundan çekin
Bir kere daha başla tuşuna basın kapı kilitleyecek ve tüm ışıklar yanıp sönecek
tüm ışıklar yanıp sönerken program düğmesini sıkma konumuna getirin
ve başla bekle tuşuna uzun süre basılı tutun. ve ışıklar sönecek.
tüm ışıklar sönünce makinayı kapatın ve yeniden açın.
sorun düzelmiş olması lazım. tekrarlar ise ntc yi değil Ana kartı (elektronik kartı) değiştirmeniz gerekicek
üstat sen cevap vermeden önce ben yaptıklaırmı anlatayım
önce makinenin arkasını açtım , rezistansı çıkarttım kireç tutmuş onu kireç sökücü ile temizledim (elektirik baglantı yerlerini ıslatmadan) sonra kazandan giden tahliye hortumunu söktüm orada biriken çakıl haline gelmiş kırılmış dökülmüş kireçleri elimle aldım . daha sonra pompa motorunun önden kapagını açtım içindeki pisliği temizledim . daha sonra suyu çok az ve tazziksiz alıyordu onuda söktüm güzelce temizledim , çesmeden suyu aldıgı hortumuda değiştirdim sonra . rezinstansı geri taktım söktüğüm boruları , hortumları muntazam şekilde geri bagladım ve reset attım makineye. reset attıktan sonra çalışmaya başladı . makinenin içindeki kirecide komple sökmek için pamuklu 90 derece makineyi çalıştırdım 4 yemek kaşıgı limon tuzu , yarım litrede sirke söktüm makine gayet iyi çalışmaya başladı . suyu iyice ısıttı ve makinenin kazanından taırtı gibi ses gelmeye başladı . büyük ihtimal sökülen kireçler . yikama devam ederken makinenin motorundan kıvılcım çıktıgını gördüm (belki daha öncede çıkıyordu ) ve hemen fişi çektim 5 dk durdum makineyi çalıştırdım çalışmaya başlıyor az biraz su alıyor iş döndürme kısmına gelince döndürmüyor beklemeye alıyor . yine reset attım ama yine dönmüyor. şimdiki sıkıntım motor kazanı döndürmüyor 3

Abim buyuk ihtimal mator komurlerin bitik.Kontrol yapman lazim.

üstat sen cevap vermeden önce ben yaptıklaırmı anlatayım
önce makinenin arkasını açtım , rezistansı çıkarttım kireç tutmuş onu kireç sökücü ile temizledim (elektirik baglantı yerlerini ıslatmadan) sonra kazandan giden tahliye hortumunu söktüm orada biriken çakıl haline gelmiş kırılmış dökülmüş kireçleri elimle aldım . daha sonra pompa motorunun önden kapagını açtım içindeki pisliği temizledim . daha sonra suyu çok az ve tazziksiz alıyordu onuda söktüm güzelce temizledim , çesmeden suyu aldıgı hortumuda değiştirdim sonra . rezinstansı geri taktım söktüğüm boruları , hortumları muntazam şekilde geri bagladım ve reset attım makineye. reset attıktan sonra çalışmaya başladı . makinenin içindeki kirecide komple sökmek için pamuklu 90 derece makineyi çalıştırdım 4 yemek kaşıgı limon tuzu , yarım litrede sirke söktüm makine gayet iyi çalışmaya başladı . suyu iyice ısıttı ve makinenin kazanından taırtı gibi ses gelmeye başladı . büyük ihtimal sökülen kireçler . yikama devam ederken makinenin motorundan kıvılcım çıktıgını gördüm (belki daha öncede çıkıyordu ) ve hemen fişi çektim 5 dk durdum makineyi çalıştırdım çalışmaya başlıyor az biraz su alıyor iş döndürme kısmına gelince döndürmüyor beklemeye alıyor . yine reset attım ama yine dönmüyor. şimdiki sıkıntım motor kazanı döndürmüyor 3

makinayı sırt üstü yere yatırın. altından motor kömürlerini rahatlıkla görebilirsiniz. 2şer vida ile bağlı

kömürleri değiştirdim makine sorunsuz çalışıyor . yardım eden herkese teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri