Altus 181 XY yumuşatıcı almıyor sorunu

bigbird

Üye
merhaba ustalar, benim altus 181 xy model çam. makinem yumuşatıcı almıyor. ön yıkama ve diğer gözdeki deterjanı sorunsuz alıyor. yumuşatıcı kısmında herhangi bir kir ve tıkanıklık yok. sorun nerdendir kendim halledebilirmiyim..birde boşaltım pompası çok ses yapıyor pompa arçelik yorç tipi.yenisini alıp taksam ses kesilirmi..kazandan gelen içinde top olan hortumdan 10 kuruş çıktı.para filtreye kadar inmemişti. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum..

söz konusu ürün yumuşatıcıyı su çarpıştırma yöntemi ile alıyor. yani yumuşatıcı adımında 2 vana da enerjilenerek ortada suyu çarpıştırarak yumuşatıcı gözüne döküyor. eğer ön yıkama ve ana yıkama gözünden su aldığı halde yumuşatıcı adımında yumuşatıcı gözüne su gelmiyor ise tek sebep Şebeke su basıncınızın yetersiz olmasıdır. şebeke basıncını ve su giriş filtrelerin temizliğini kontrol ediniz

pompa sesli ise yenisi kesinlikle çözümdür.

söz konusu ürün yumuşatıcıyı su çarpıştırma yöntemi ile alıyor. yani yumuşatıcı adımında 2 vana da enerjilenerek ortada suyu çarpıştırarak yumuşatıcı gözüne döküyor. eğer ön yıkama ve ana yıkama gözünden su aldığı halde yumuşatıcı adımında yumuşatıcı gözüne su gelmiyor ise tek sebep şebeke su basıncınızın yetersiz olmasıdır. şebeke basıncını ve su giriş filtrelerin temizliğini kontrol ediniz

pompa sesli ise yenisi kesinlikle çözümdür.

cevabınız için teşekkürler sayın kaynak..şebeke su basıncım normal filtrelerin temizliğinide yapmıştım.her iki deterjan gözünde hiç deterjan kalıntısı olmuyor.ancak yumuşatıcı bölmesindeki yumuşatıcı koyduğum gibi duruyor.kullandığım yumuşatıcı konsantre olan inceltilmiş koyu kıvam değil kısa yoldan yumuşatıcı alıp almadığını nasıl test edebilirim..Bana önereceğiniz sessiz çalışan yorç pompa markası varmıdır. bendekinin balans sorunu var sanırım .saygılar

en iyisi servisten orjinal pompa almanız. piyasada çin mallarını 15-20 den aşağıya satmazlar. orjinali serviste 25 tldir.

yumuşatıcıyı kısa yoldan kontrol etmek için de test işlemine girmeniz gerekiyor.

Test Programına Giris
* Program seçme anahtarı " Pamuklu 90 C " konumuna getirilir.
* "Basla/Dur" tusuna basılarak makinaya enerji verilir
* "Basla/Dur" tusuna basılmaya devam edilir.(2-3 sn.)
* Test programına girilir.
* Bu esna da hafızaya kaydedilmis arızalar "program takip" ledleri ile gösterilir.
* Testi Baslatmak için; "Basla/Dur" tusuna basılır.
* "Basla/Dur" tusuna her basısta kompenentler sıra ile devreye alınır.

Ön yıkama suyunu yada ana yıkama suyunu düşük basınçlı olarak alıyorsa ventil sorunu olabilir.İki taraftanda eşit tanzikli su alıyorsa deterjan kutusunun yumuşatısı yolu (kanalı) tıkalı olabilir.Bunları dikkatli ve ayrıntılı olarak takip ederek ve görerek sorun giderilebilir.Kolaygelsin.

makinadan söktüğüm motoru şirvan soğutmada test ettik aşırı vibrasyon vardı..ellerinde orjinal motor (2880400400) vardı onu da test edip 30 tl ye pazarlık yapıp aldım makinaya taktım ses kesildi..yumuşatıcı olayıda, deterjan gözünün üst kısmında pislik birikmiş tamamen temizledim yumuşatıcı sorunuda çözülmüş oldu. ilgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri