Kompakt (yapışma) kazan rulman ve keçe değişimi resimli anlatım..!(ariston vb..)

Bilgilendirmeler çok güzel olmuş. Keşke tüm ustalar da böyle paylaşımda bulunsalar :)

kazan grubunun yenisi 155 lira. bence alıp takın. çöpe gidecek bir ürün değil. kazan açma yapıştırma ile vakit harcamayın

bu videodaki makinanın kazanı 2 aprça yani ortadan vidalı. rahatlıkla söküp rulman grubu değiştrilebilir. ancak sizin makina kompakt makina yapıştırma kazanlı. fabrikada içi açılmasın , rulman çakılmasın diye preste takılıyor. biz ince testerelerle kesip polüretanlı mastik ile yapıştırıp vidalıyoruz. ama kazan tambur grubu için de 150 lira çok değil. tavsiyem uğraşmak yerine 150 lira verip yeni bir kazan alıp takınız

bu videodaki makinanın kazanı 2 aprça yani ortadan vidalı. rahatlıkla söküp rulman grubu değiştrilebilir. ancak sizin makina kompakt makina yapıştırma kazanlı. fabrikada içi açılmasın , rulman çakılmasın diye preste takılıyor. biz ince testerelerle kesip polüretanlı mastik ile yapıştırıp vidalıyoruz. ama kazan tambur grubu için de 150 lira çok değil. tavsiyem uğraşmak yerine 150 lira verip yeni bir kazan alıp takınız

abiler değerli yorumlarınız için teşekkür ederim özellikle bakımcı nikli ustaya..

ben komple dağıttım tavsiyeler üzerine pvc kazanıda dağıttım..
kazanda boşluk yoksa sökmeye gerek yok dediler.. motordada sorun yok..
baktım bu iş beni aşacak beklemeye aldım ..

videosu
burdan izleyebilrsiniz.

Benim de yeni aldığım makinem pres kazanlı. (Carboran kazan) Sırf bunun riskine girmemek için garantisini uzattım. Kazanın birleşme noktalarında vidalama yapmak için alan da yok. Böyle bir durum olsa başım ağrır herhalde :)

abiler değerli yorumlarınız için teşekkür ederim özellikle bakımcı nikli ustaya..

ben komple dağıttım tavsiyeler üzerine pvc kazanıda dağıttım..
kazanda boşluk yoksa sökmeye gerek yok dediler.. motordada sorun yok..
baktım bu iş beni aşacak beklemeye aldım ..

videosu
burdan izleyebilrsiniz.
kazan rulman sesi duyamadım.kazan rulmanları bozuk olduğunda çıkan ses daha farklıdır.bu ses normal geldi bana çıkan ses bumu daha farklı bir ses mi?

kazan rulman sesi duyamadım.kazan rulmanları bozuk olduğunda çıkan ses daha farklıdır.bu ses normal geldi bana çıkan ses bumu daha farklı bir ses mi?

sanki kazan boşken çalıştırılmış..

yükte denemek en mantıklısıdır..

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri