ARÇELİK-2600 çamaşır makinası yıkama sorunu

hasçel

Üye
Arçelik-2600 oçm yıkama yaparken duruyor.Gövdenin ön tarafına elle vurunca yıkamaya devam ediyor,aynı sorunu sık sık tekrarlıyor.Motor kömürlerini değiştirdim hız modülünün soketini çıkartıp kablo oçlarını daha iyi temasını sağladıktan sonra sorun düzelmişti,şimdi birhafta sonra yine su aldıktan sonra gövdenin ön tarafına elle vurunca yıkamaya başlıyor.Elle gövdeye vurmadan önce kapak kontrolünde kapak açılmıyor.Sorun kilitte olabilirmi.,yada bu sorunu yaratacak bir yerde temassızlıkmı var.

kapı kilidindeki üç kablodan dıştaki ikisini kısa devre yapın sorununuz düzelir

kabloları kısa devre yapınca kapı klidini iptal etmiş olursunuz . makine çalışır fakat çalışırken kapak açılabilir bu sebepten dolayı kapı klidini değiştirmeniz gerekir.

Elimde orijinal kapı kilidi var değiştirip deneyicem.

kabloları kısa devre yapınca kapı klidini iptal etmiş olursunuz . makine çalışır fakat çalışırken kapak açılabilir bu sebepten dolayı kapı klidini değiştirmeniz gerekir.
kabloları kilitten sökmeden kısa devre yapınca bi problem olmaz.kapı gene kilitlenir.sadece temazsızlık problemi yaşanmaz kapıya vurma sorunu düzelir.ama kilit değiştirmek en sağlıklısı.

Son düzenleme:
kabloları kilitten sökmeden kısa devre yapınca bi problem olmaz.kapı gene kilitlenir.sadece temazsızlık problemi yaşanmaz kapıya vurma sorunu düzelir.ama kilit değiştirmek en sağlıklısı.

benim en çok karşılağtığım kabloların kilitten sökülüp kısa devre yapıldığı olduğundan böyle yazdım . saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri