ARY27 siemens motor eaton kont. sorunu

atlatma

Üye
arçelik 2700 siemens motor eaton programlayıcı. Sıkmaya geçmeyen ve içinde su biriken makinamın pompasını kontrol ettim bişey yok pompa sağlam. boruları kontrol ettiğimde kazandan çıkan borunun içinden kumaş pisliği ve 1 tl ve 5 kuruş çıktı. makineyi topladım fakat su boşaltma pompası bağlantı renklerini unuttum. pembe-siyah ve mor-beyaz kablolar var ve pompanın üstünde N ve L soketleri var. bağlantı şemalardan da bişey çıkaramadım iki türlüde çalıştırdım ikisinde de su boşalttı. fakat bu bağlantının doğru şekli varmıdır varsa nedir. yoksa renkler faketmez mi? ayrıca eşim makinenin çok uzun zamandır yumuşatıcı almadığını söyledi. bununla ilgili ne yapabilirim cevaplarınızı beklemekteyim. saygılarımla.

arçelik 2700 siemens motor eaton programlayıcı. Sıkmaya geçmeyen ve içinde su biriken makinamın pompasını kontrol ettim bişey yok pompa sağlam. boruları kontrol ettiğimde kazandan çıkan borunun içinden kumaş pisliği ve 1 tl ve 5 kuruş çıktı. makineyi topladım fakat su boşaltma pompası bağlantı renklerini unuttum. pembe-siyah ve mor-beyaz kablolar var ve pompanın üstünde N ve L soketleri var. bağlantı şemalardan da bişey çıkaramadım iki türlüde çalıştırdım ikisinde de su boşalttı. fakat bu bağlantının doğru şekli varmıdır varsa nedir. yoksa renkler faketmez mi? ayrıca eşim makinenin çok uzun zamandır yumuşatıcı almadığını söyledi. bununla ilgili ne yapabilirim cevaplarınızı beklemekteyim. saygılarımla.

iki kabloyu dilediğin gibi takarsın bişey farketmez .
yumuşatıcı konusuna gelince.
daha detaylı bilgi vermen lazım
yumuşatıcı alma noktasına gelince makina su almadan bekliyormu yoksa program bitiyormu önemli olan bu
eğer duruyor ise yumuşatıcı ventili arızalı demektir ki 2700 modelinde 3 lü ventil mevcut.
eğer durmuyor su alıp devam ediyor ise deterjan kutusu dış gövdesindeki su olukları tıkanmış demektir.yada yumoş konan gözdeki kırmızı parçanın altında kalan delik tıkalı demektir

sağol usta su almadan durmamazlık etmiyo.devam edip geçiyor. gözde yumuşatıcı kalıyor program doğru işleyip gidiyor. dediğin gibi delikleri kontrol edeceğim.

Sıkma sorunu tekrarlarsa pompayı değiştirmeniz gerekir.

sağol hasçel
sıkma sorunu kazandan çıkan ana atık borusunun tıkanması yüzündenmiş. pompa tertemiz motor sağlam.
yumuşatıcıyı almıyordu ustamın dediği gibi alt delikleri kontrol edeceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri