ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN MOTORUNUN KÖMÜRÜ BİTMİŞ Mİ ANLAYAMADIM

abbigss

Üye
Selamlar,

Arçelik 2600 çamaşır makinesini bir süredir problemliydi, motorundan tuhaf sesler geliyordu. Ve sıkmaya geçtiğinde ses yapıyordu. Makinenin arkasını açıp baktığımda özellikle sıkmaya geçtiğinde motorun arkasından kıvılcım çıktığını gördüm.

Buradan edindiğim bilgi ile kömürünün bitmiş olacağını düşündüm ve motoru söküp kömürleri çıkardım.

Bu işlerin acemisi olduğumdan ve daha önce de yeni kömür nasıl olur görmediğimden, karar veremedim.

Şu kömür bitik mi, değil mi?

DSC00776.jpg

DSC00775.jpg

Eğer kömürde sorun yoksa hiç uğraşmak istemiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar, saygılar.

makinanızın kömürleri bitmiş normalde yeni kömür 3 cm civarı bir uzunlukta olur zamanla aşınarak ufalır...kömürü bobinajcı yada beyaz eşya yedek parça satan bir yerden temin edip degiştirin....

boşuna uğraşmamışım demek ki, teşekkür ederim.

Ben böyle.olan kömürleride degisip yenisini taktım doğruda taktim ama kıvılcım çıkararak calismaya devam ediyor ve is kokuyor

Ben böyle.olan kömürleride degisip yenisini taktım doğruda taktim ama kıvılcım çıkararak calismaya devam ediyor ve is kokuyor
motor yanık değişimi gerekli çıkma temiz motor elimde var istersen yardımcı olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bütün parcaları değisti sıfır gibi oldu zaten

Usta benim arcelik 6103 var aynı motor oluyomu kömür bitmiş değiştirdim sıkmaya alıyorum yarıda kalıyor kömürü tekrar kontrol ediyorum çalışıyor bu süre sonra duruyor
2600 eski model bizim eski 2100'ün serisinden 6103h daha yeni onun motor farklı olabilir:
MAG_15378466.jpg

6103 bu
arcelik_2100.jpg

bu 2600 pek tutmamış bir model servise sor yada makinanın altından bak motorun üzerinde etiket var onu ara.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri