Arçelik 2100 OÇM sıkmaya geçtiğinde sigorta atıyor

ebalbay

Üye
herkese merhaba;
Bekomatik olarak geçen ancak arçelik 2100 ile birebir aynı çamaşır makinam var.
MAkina yıkama yaparken sigorta ve kaçak akım rölesini attırıyor diye özel servis çağırdık rezitansları değiştirdiler(110 tl) ve gittiler. her zaman atma yapmadığı için sorun çözüldü sandık ancak sorun devam ediyordu, tekrar çağırdığımızda amortisörlerden olabileeğini söylediler. Toprak hattını iptal edeceklerdi engel oldu.

Şimdi makinayı izledim, sıkmaya geçince sigorta ve kaçak akım rölesi atıyor. Kayışı çıkartıp denediğimde ise sigorta atmıyor. Sorun kesin amortisörlerden midir? Kendim değiştirmeyi düşünüyorum, başka bir parçadan olabilirse önce ondan başlayayım.
Teşekkürler.

herkese merhaba;
Bekomatik olarak geçen ancak arçelik 2100 ile birebir aynı çamaşır makinam var.
MAkina yıkama yaparken sigorta ve kaçak akım rölesini attırıyor diye özel servis çağırdık rezitansları değiştirdiler(110 tl) ve gittiler. her zaman atma yapmadığı için sorun çözüldü sandık ancak sorun devam ediyordu, tekrar çağırdığımızda amortisörlerden olabileeğini söylediler. Toprak hattını iptal edeceklerdi engel oldu.

Şimdi makinayı izledim, sıkmaya geçince sigorta ve kaçak akım rölesi atıyor. Kayışı çıkartıp denediğimde ise sigorta atmıyor. Sorun kesin amortisörlerden midir? Kendim değiştirmeyi düşünüyorum, başka bir parçadan olabilirse önce ondan başlayayım.
Teşekkürler.
slm.
makinanın motoru iki ayrı bölümden oluşur.(2100 2200 modellerde).sıkmada kömürler devreye girer.makinanızın motorunun kollektöründe gövdeye kaçak var.bunu anlamanın en iyi yolu motor soketini çıkarıp makinayı tekrar deneyin sorun düzelirse motoru değiştirin.ayrıca 220 girişindeki parazit filitresini iptal edin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri