Arçelik 3500 çamaşır makinesi (1000 d/d) Motor sürekli çalışıyor....

BAKIMCI54

Üye
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....
Arçelik 3500 1000 devir çamaşır makinasıyla kafayı yemek üzereyim arkadaşlar...Alet tanbur rulmanlarını dağıtmıştı, değiştirdim.Sökmüşken motor kömür ve rulmanlarınıda değiştireyim dedim,demez olaydım.İlk çalışmada rotor kolekttörünü patlattı.Motoru değiştirdim tamirli olanlardan.Yeni motoru yerine taktım PROGRAM DÜĞMESİ BİTİŞ NOKTASINDAYKEN çalıştır düğmesine bastım motor sıkma hızında devreye girdi...Program cihazında ki platinlerden biri yapışmış olabileceğini düşünüp onuda değiştirdim bu arada motorun devir sayıcısında sorun olabilir diye motoruda değiştirdim.Hız kontrol cihazınıda değiştirdim hiç bişey fayda etmedi...Motor makina şalterini açar açmaz sıkma devrinde çalışıyor, yıkama programı bitmiş olduğu halde çalışıyor...Çözüm yolunu bilen arkaşlardan cevap bekliyorum...
Herkeze hayırlı işler hayırlı kazançlar...

Matorda tako ve tako komurunu kontrol et.tako komuru catlak ve dagilmis ola bilir

makina devamlı çalışıyor ise ısıtıcıda kaçak olabilir kontrol etmelisin

Arkadaşlar merhaba,
mekanik program cihazlı makinelerde yıkama bitmiyorsa program cihazı sürekli enerjileniyorsa ilk bakacağınız yer ısıtıcınızdır.bunu daha öncede belirtmiştim.ancak arkadaşın sorunu makine yıkmayı sıkma gibi yapıyor.yaptığı işlemleride yazmış.anlattıklarına göre kablo ağacında dahi kısa devre olabilir.makinenin program cihazı yeni,hız kontrol modülü yeni,motoru yeni tek şüphe edilecek şey kablo ağacı kalıyor.tavsiyem hiç sinir harbi yapmadan en baştan en sona kadar tüm kompanentleri kontrol etmeniz.sakince işe başlarsanız eminim çözersiniz.

kolay gelsin

sorunu çözebildinmi bilmiyorum ama program düğmesini ters takıyorsun panoyu sök program düğmesini çevirip diğer şekilde topla program sıkmada olduğu için böyle davranıyor.

kardeşim,bu işin detayı almış başını gitmiş bilmiyorum şu ana kadar başarabildinmi.bir yıgın arza çözüm alternatifi var hakkındanda gelebilirsin ama sana başka bir çözüm üreteyim.hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama şu anda pek çok şehirde bu marka makinaların hemen hepsinin çıkma parçaları ve toptan hiç dokunulmadan sökülen elektrik donanımları var o kadarda yok pahasına satılıyorki.ben öyle yapıyorum hatta arızayla ugraşmayı bıraktım.birde öyle denesen.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri