ARİSTON AB104X ARIZASI

atlatma

Üye
Çalışırken sıkarken çok sesli ve sallantılı çalışan makinemin amortisör keçe ve rulmanlarını değiştirdikten sonra makineyi topladım. suyunu ve gider borusunu bağlayıp start verdim ama hangi programda olursa olsun ilk önce su almaya başlıyor 20-30saniye su aldıktan sonra bazen 1 -2 tur tambur dönüyor bazen dönmüyor,su alma durup su boşaltmaya geçiyor ve sürekli olarak boşaltmaya çalışıp tamburu döndürmüyor ve program düğmesi hiç durmadan tık tık ileri doğru gidiyor. 3-4 dk bekledim bakalım ne yapacak diye durmadı. sürekli dönüyor. ben yukardaki tamiratı yaparken elektronik hiçbir işlem yapmadım. sadece program düğmesine giren soketi çıkarıp takmıştım. bu sorunu neden yapmaktadır.
bu artık erkeklik meselesi oldu. 16 tl ye aldığım 2 rulman ve 1 keçe ile 20 tl ye alıp taktığım 2 amortisör için benden 200 tl istediler bende kendim yaparım dedim. yaptım ama bu sorun nereden çıktı anlamadım. yardımlarınızıbeklemekteyim. ha bu arada makinenin 4 ayağını sıkarken tork-40 anahtar kırılıp elimi kestiğim için fazladan zaman kaybetmeme rağmen bu tamirata başladığım 1 ay oldu artık bitsin istiyorum annem de çok zor durumda banamı üzülsün biriken çamaşıramı sıkılsın oda bilemiyor artık.
ACİL CEVAP LÜTFEN

Mator komurlerini.preostati ve preostat hortumunu kontrol et.Devamli su bosaltyorsa preostat hortumunu cikarib ufle.

elnur hocam suyu az da alsa presostat yüzünden çok dolmuş zannedip sürekli boşaltmamı yapar acaba. ben bunu düşünüp hortumunu çıkardım ama üflemedim. çıkarıp takmama rağmen yinede boşaltma yapıp program düğmesini sürekli döndürdü. yada hortum mu tıkalıki.

Proqram duymesi donmesi mator komurlerinden,suyu bosaltmasi ise preostatdan ve ya preostat hortumundan ola bilir.Birde soketleri duz yerine takdinmi?

Proqram duymesi donmesi mator komurlerinden,suyu bosaltmasi ise preostatdan ve ya preostat hortumundan ola bilir.Birde soketleri duz yerine takdinmi?

SN:ELNUR soketleri düz yerine taktınmı ne demek.tüm soketler yerinde sadece program düğmesinin altındaki 6-7 kırmızı kablonun bağlandığı soketi sökmüştüm onuda taktım yerine. ben mekanik tamir yaptım ama elektronik bir arıza oluştu neden böyle olabilir.

Soketleri yerine duz takmisansa dediklerime bakdinmi.Mator komurlerine ve preostat yada preostat hortumuna

Aynı makinede hiçbişey yapmadan düzeldi su alıp çalışmaya başladı fakat 6 nolu programda dün gece 3 saat çalışmış. Norlamde 1 saat çalışıp bitmesi gerekiyordu. Şunu anlayamıyorum ben sadece mekanik tamir yaptım elektronikle alakalı bişey sökmedim takmadım neden daha önce düzgün çalışan makine rulman ve amortisör değiştirdikten sonra doğru çalışmaz.......

Aynı makinede hiçbişey yapmadan düzeldi su alıp çalışmaya başladı fakat 6 nolu programda dün gece 3 saat çalışmış. Norlamde 1 saat çalışıp bitmesi gerekiyordu. Şunu anlayamıyorum ben sadece mekanik tamir yaptım elektronikle alakalı bişey sökmedim takmadım neden daha önce düzgün çalışan makine rulman ve amortisör değiştirdikten sonra doğru çalışmaz.......

Cevap verecek ustalarım bugün presostatı kontrol edeceğim. ayrıca motor kömürlerinide kontrol edeceğim. bana yardımı olacak başka bişeyler varmı yardımlarınızı bekliyorum.

kontrollerim sonucu presostata üfleyince 1 kademe çıt sesi çıkarıyor benim bildiğim presostat 2 kademe değilmidir 2 çıt çıkarması gerekmezmi. 1 numaralı programda saatlerce çalışıyor durulama ve sıkma yapmıyor sadece dönüp dönüp duruyor. anahtar kırıldığı tarafta elektronik zamazingo yok.o sebeple bişeye çarpıp kırma ihtimalimde yok. eğer cevap gelmezse tekrar konu açacağım ustalarım. yaptığım mekanik tamirden sonra bu elektronik arız nasıl çıkar anlamıyorum. saygılarımla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri